Raport z Polski Wydarzenia

Gabrysia – córka pracowników PKP S.A. – potrzebuje naszej pomocy! [ZBIÓRKA]

Choć Gabrysia ma dopiero roczek, już toczy trudną walkę o swoje zdrowie. Córka pracowników Polskich Kolei Państwowych potrzebuje pilnej operacji wrodzonej wady serca. Z pomocą przychodzi Fundacja Grupy PKP, która uruchomiła zbiórkę na ten cel. Leczenie Gabrysi wesprzeć można finansowo do 11 maja.

Historię Gabrysi opisała Fundacja Grupy PKP:

Oczekiwanie na narodziny dziecka to dla rodziców wielka radość. Zakup ubranek, pierwszych zabawek, urządzanie pokoju – wszystkiemu towarzyszy niezwykła ekscytacja, bo przecież już za kilka chwil na świecie pojawi się ktoś wyjątkowy, ktoś, kogo już w tej chwili kochają bezwarunkową miłością. Ktoś, kto bezwarunkową miłością obdarzy także ich. Te emocje towarzyszyły również Kasi i Marcinowi, gdy dowiedzieli się, że już niedługo zostaną rodzicami.

Niestety, w 20 tygodniu ciąży usłyszeli niepokojącą informację – coś złego dzieje się z serduszkiem dziecka. Lekarze natychmiast przeprowadzili rozszerzoną diagnostykę. Pierwsze przypuszczenia się potwierdziły. Diagnoza: ciężka złożona wada serca pod postacią tetralogii Fallota z atrezją tętnicy płucnej, ubytkiem przegrody międzykomorowej, skrajną hipoplazją tętnic płucnych, prawostronnym łukiem aorty i naczyniami krążenia obocznego. Mnóstwo obcobrzmiących słów, które zamieniły radosne oczekiwanie rodziców w strach i niepewność o życie ich pierwszego dziecka. 

Jakie leczenie będzie możliwe i czy w ogóle uda się je przeprowadzić – tego lekarze nie byli w stanie powiedzieć. Należało czekać do narodzin. W 36. tygodniu ciąży przeprowadzono pilne cesarskie cięcie. W wyniku odklejonego łożyska Gabrysia, bo takie rodzice wybrali dla swej córeczki imię, urodziła się w bardzo ciężkim stanie. Brak oddechu, brak czynności serca, 0 punktów w skali Apgar. Narodziny były jednocześnie pierwszym stoczonym bojem o życie dziecka. Na szczęście reanimacja się powiodła.