global Wydarzenia

Grupa DB solidarna ze społecznością LGBTiQ. Na niemieckie tory wyjechał tęczowy ICE

Grupa Deutsche Bahn wyraziła swoją solidarność z ruchem LGBT, nadając pociągowi ICE tęczowe barwy. Nowe malowanie pojazdu podziwiać można było w trakcie oficjalnej prezentacji zorganizowanej na dworcu kolejowym Berlin-Gesundbrunnen.

Fot. DB

Na pociągu ICE pojawił się charakterystyczny, tęczowy pasek. To znak dla świata, że Grupa DB oficjalnie popiera i wspiera ruch LGBT.

– Tęcza jako międzynarodowy symbol tolerancji, akceptacji i doceniania różnorodności jest w ostatnim czasie bardzo obecna w debacie publicznej – podkreślił dr Richard Lutz Dyrektor Generalny DB. – Nie chodzi w tym wszystkim o symbolikę, ale o postawy, interakcje społeczne. W DB różnorodność jest częścią naszej tożsamości i jest mocno zakorzeniona w strategii korporacyjnej. W naszym DNA jest zapisane łączenie ludzi.

 

Tęczowym ICE DB chce uhonorować wieloletnie zaangażowanie pracowników, którzy działają na rzecz różnorodności i tolerancji. Skład odjechał dziś z berlińskiej stacji do Monachium, gdzie odbywa się PrideWeek.

– W DB używamy wszystkich kolorów tęczy, bo nasza różnorodność czyni nas silnymi – podkreślał dyrektor ds. zasobów ludzkich DB Martin Seiler. – Firma promuje szacunek do innego człowieka i akceptuje różnorodność. U nas nie ma miejsca na jawną i ukrytą dyskryminację. Naszym celem jest kultura równych szans.

 

Czytaj dalej >