Tabor

Impuls 2 z tytułem “Dobry Wzór2020”!

Pociąg Impuls 2 produkcji Newagu otrzymał tytuł Dobrego Wzoru 2020 w Sferze Transportu i Komunikacji w konkursie organizowanym od 1993 r. przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

– Jury doceniło konsekwentny rozwój firmy NEWAG nie ustającej w wysiłkach nad tworzeniem coraz to bardziej innowacyjnych pojazdów szynowych – czytamy w oświadczeniu konkursowym. – IMPULS 2 to szybka, nowoczesna jednostka trakcyjna najnowszej generacji, zapewniająca komfort i bezpieczeństwo podróżowania pasażerom, wyróżniająca się starannie dopracowanymi rozwiązaniami technicznymi, ułatwiającymi wygodną i bezpieczną obsługę pojazdu. Co warte pokreślenia – o uniwersalnym, niezależnym elektryczno-hybrydowym napędzie.

 

Pojazdy IMPULS 2, wyprodukowane przez NEWAG S.A., to jedne z najnowocześniejszych elektrycznych zespołów trakcyjnych w Polsce. Przy ich projektowaniu szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo i komfort podróży. Pojazdy Impuls 2 przeznaczone na trasy województwa podkarpackiego wyposażone będą w ETCS wzorca 3 (baseline 3). ETCS, zapewnia sygnalizację kabinową, jak i kontrolę pracy maszynisty przy zwiększonym poziomie bezpieczeństwa.

Dobry Wzór 2020 w Sferze Transport i Komunikacja dla:
IMPULS 2 – pojazdu szynowego – hybrydowego systemu trakcyjnego typu 36WEh
Marka: NEWAG
Projekt: Konrad Niziński, Agnieszka Białka, Kamil Marszałek, Paweł Maślanka, Tomasz Niemiec
Producent: NEWAG S.A.

Dodaj komentarz