Przewozy towarowe

JSC Russian Railways Logistic wznawia transport Porsche na linii Europa – Chiny

Spółka JSC Russian Railways Logistics wznowiła realizację wstrzymanego w czasie pandemii projektu kontenerowej dostawy samochodów premium z Europy do Chin – informuje przewoźnik.

Projekt dostaw wagonów z samochodami Porsche z Europy do Chin uruchomiony został w ubiegłym roku. W lutym 2020 r., z powodu pandemii, usługi zostały zawieszone. Działania wznowiono we wrześniu. Pierwszy pociąg wykonał kurs na linii Bremenhaven (Niemcy) do chińskiego miasta Chongqing.

W najbliższym czasie planowane jest zwiększenie przewozów samochodowych do poprzedniego poziomu – z 4 do 5 pociągów tranzytowych miesięcznie.

Pandemia zmusiła wszystkich uczestników procesu logistycznego do dostosowania się do zmienionych warunków. Wdrożyliśmy szereg działań organizacyjnych i ekonomicznych mających na celu poprawę efektywności ruchu towarowego z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów. Nawet w tak trudnych warunkach transport kolejowy wykazał swoją stabilną pozycję, konkurencyjność i niezawodność, co należy wykorzystać do utrzymania i zwiększenia przepływów towarowych. Decyzja kierownictwa spółki o wznowieniu transportu kolejowego świadczy o zaufaniu klientów do RZD Logistics. Nadal aktywnie rozwijamy usługę logistyczną w zakresie dostaw samochodów w pociągach kontenerowych, zarówno z Niemiec do Chin, jak i w przeciwnym kierunku  – powiedział Dmitrij Murev, Dyrektor Generalny JSC RRL.

Dodaj komentarz