Wydarzenia

Kolejarze wsparli Narodowy Instytut Leków w walce z koronawirusem

Spółki z Grupy PKP przekazały Fundacji Grupy PKP 1,5 mln zł na rzecz rozszerzenia działalności Narodowego Instytutu Leków. Dotacja celowa umożliwi Instytutowi rozpoczęcie testów na obecność koronawirusa COVID-19.

Środki skierowane zostaną na pokrycie kosztów wykonywania badań diagnostycznych w kierunku zakażenia koronawirusem. Instytut w czasie pandemii rozszerzył działalność o wykonywanie testów diagnostycznych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przekazane środki m.in. zwiększą możliwości diagnostyczne w walce z epidemią.

– Codzienna działalność Grupy PKP ma wymiar nie tylko biznesowy. Część podejmowanych aktywności to zadania o charakterze misji publicznej. Stąd też jako kolejarze czujemy się społecznie odpowiedzialni. Ma to szczególne znaczenie właśnie w takich sytuacjach jak epidemia koronawirusa, z którą zmagamy się jako społeczeństwo. Dzięki istnieniu w naszych strukturach fundacji korporacyjnej możemy pomagać szybciej i sprawniej – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A. i przewodniczący Rady Fundacji Grupy PKP.