Tabor

Koleje Śląskie zaprezentowały złotego “Korfantego”

Koleje Śląskie zaprezentowały pociąg Korfanty, kolejny po „Powstańcu Śląskim” ELF pierwszej generacji w specjalnym malowaniu. W konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie bazy przy Raciborskiej 58 w Katowicach, udział wzięli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i Prezes Spółki Koleje Śląskie Aleksander Drzewiecki.

 

– To drugi – po „Powstańcu Śląskim”,, którego prezentowaliśmy rok temu – złoty pociąg. „Korfanty” wpisuje się w obchody 100 rocznicy wybuchu Powstań Śląskich. Te ważne dla regionu wydarzenia zasługują na godne upamiętnienie – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski

 

Patronem pociągu jest Wojciech Korfanty – wyjątkowa postać śląskiej i polskiej historii. Podpis oraz wizerunek polityka są powtarzającym się motywem, uzupełnionym fotografiami powstańców, dzięki czemu została podkreślona rola Korfantego w Powstaniach Śląskich. pociąg „Korfanty” odnosi się do ubiegłorocznej realizacji, jednak tym razem dominuje dedykowany logotyp przedstawiający orła zamkniętego w sercu, który Marta Gawin zaprojektowała specjalnie na zlecenie Instytucji Kultury Ars Cameralis.