Tramwaje

Kraków ogłasza przetarg na koncepcję linii tramwajowej między osiedlem Azory a pętlą Cichy Kącik

Fot. Zbigniew Czernik / CC

Krakowski Zarząd Inwestycji Miejskich poszukuje wykonawcy koncepcji linii tramwajowej między osiedlem Azory a pętlą Cichy Kącik. W ramach tego uzyskana ma zostać decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Oferty w przetargu składać można do 8 czerwca.

– Szukamy firmy, która zajmie się przygotowaniem wielobranżowej i wielowariantowej koncepcji dla tego przedsięwzięcia, a także uzyska – w naszym imieniu – decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie.

 

Wykonawca opracowania będzie korzystał z dokumentu wykonanego na zlecenie Magistratu w 2014 r. – „Studium wykonalności dla połączenia drogowego ul. Piastowska – ul. Głowackiego – ul. Weissa w Krakowie”. Jeden z wariantów tego materiału proponuje realizację na odcinku od osiedla Azory do pętli Cichy Kącik linii tramwajowej.

– Na bazie tego opracowania, chcemy przygotować aktualną koncepcję przebiegu, z propozycjami konkretnych rozwiązań technicznych, szczególnie na styku z już istniejącą infrastrukturą drogową i kolejową. Zadaniem projektantów będzie też oszacowanie kosztorysu inwestorskiego, a także przygotowanie dokumentów i uzyskanie w imieniu miasta tzw. decyzji środowiskowej. To na jej podstawie, w kolejnych latach będzie mogła zostać opracowana dokumentacja potrzebna do uzyskania decyzji zezwalającej na realizację (ZRID) – mówi Łukasz Szewczyk.

 

Nowa linia tramwajowa rozpoczynać się ma od ul. Weissa. Tam łączyć się będzie z planowaną trasą szybkiego tramwaju z Krowodrzy Górki do osiedla Azory. W dalszym etapie linia ma przekroczyć magistralę kolejową wschód – zachód. Będzie poprowadzona do ul. Głowackiego i wzdłuż ulicy, aż do ul. Podchorążych.

Czytaj dalej >