Tramwaje

Łódź inwestuje w tramwaje. Miasto kupi 30 niskopodłogowych pojazdów

Fot. Zyxist / CC

Wiosną Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi podpisze umowę na zakup 30 niskopodłogowych tramwajów. Klimatyzowane pojazdy uzupełnią tabor przewoźnika. Ten obecnie liczy ponad 100 „niskopodłogowców”.

Każdego dnia na 20 łódzkich linii wyjeżdża 231 brygad. Ponad 1/3 z nich to tramwaje niskopodłogowe. W soboty obsługują one prawie połowę ze wszystkich kursów, w niedziele zaś aż 57 proc.

Zwiększanie dostępności pojazdów niskopodłogowych pozwala poprawić komfort podróży, zwłaszcza osobom o ograniczonej sprawności ruchowej lub rodzicom z wózkami. Nowy tabor wyposażony jest w klimatyzację oraz ogrzewanie.

Tramwaje niskopodłogowe kursują w Łodzi po trzech liniach – nr 3, 10 i 11B. Aby dostępność tych pojazdów była jeszcze większa, MPK kieruje je na kolejne trasy.

– Dostępność ta jest jeszcze większa w weekend, gdzie na liniach 2, 8, 12, 15 i 17 kursują wyłącznie tramwaje niskopodłogowe lub z niskopodłogową częścią, umożliwiające łatwe wsiadanie – czytamy na stronie przewoźnika. – W tygodniu średnio połowa taboru na tych liniach obsługują tramwaje z niską podłogą.

 

Wiosną 2020 r. MPK Łódź podpisze umowę na zakup kolejnych 30 niskopodłogowców.

Źródło: uml.lodz.pl

Dodaj komentarz