Udział w konferencji wziął także prezes zarządu Związku Piłsudczyków RP.
– Skażonych niewolą nauczył honoru bronić, wiarę we własne siły wskrzeszać, dumne marzenia z orlich szlaków na ziemię sprowadzać i twardą rzeczywistość zmieniać. Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek – gen. zw. Stanisław Władysław Śliwa, prezes zarządu Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej przytoczył fragment przemówienia prezydenta Polski Ignacego Mościckiego wygłoszonego na pogrzebie Marszałka.
Dworzec Kraków Główny został ukończony w lutym 2014 roku jako jeden z elementów Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego, w skład którego wchodzą również dworzec autobusowy MDA oraz przystanki i inne elementy infrastruktury komunikacji miejskiej. Połączony siecią korytarzy, tuneli, wind i schodów ruchomych obiekt jest pierwszym w całości podziemnym dworcem kolejowym w Polsce. Korzysta z niego kilkanaście milionów pasażerów rocznie. Do zlokalizowanego pod peronami podziemnego dworca przeniesiona została obsługa podróżnych, która wcześniej prowadzona była w pochodzącym z 1847 roku budynku starego Dworca Głównego. Dziś w zabytkowym budynku dworcowym, wciąż należącym do Polskich Kolei Państwowych, mieszczą się m.in. biura Muzeum Fotografii w Krakowie i filia Biblioteki Kraków. Planowane jest także zagospodarowanie części obiektu na potrzeby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Dworzec Kraków Główny jest trzecim tego typu obiektem w Polsce, który otrzymał swojego patrona. Na początku 2019 roku stołeczny Dworzec Centralny otrzymał imię Stanisława Moniuszki, a w listopadzie 2020 roku, z inicjatywy Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, dworcowi Warszawa Wschodnia nadano imię Romana Dmowskiego. Swoich patronów mają także wybrane dworce w innych państwach Europy. Przykładowo pod koniec 2006 roku główny dworzec kolejowy Rzymu, Roma Termini, otrzymał imię Jana Pawła II, a rok później dworcowi w hiszpańskiej Maladze nadano imię Marii Zambrano, co znalazło odzwierciedlenie także w oficjalnej nazwie całej stacji.