Maturzysto, planujesz swoją przyszłość w branży kolejowej? Możesz już złożyć wniosek o przyjęcie do wybranej przez siebie jednej z 34 publicznych oraz niepublicznych uczelni wyższej w całym kraju.
Transformacja europejskiej gospodarki w kierunku modelu ekologicznego, cyfrowego i innowacyjnego wymaga zaangażowania również wielu podmiotów rynku kolejowego. Odpowiedzialność za przyszły rozwój transportu kolejowego przejmować będą młodzi ludzie, którzy dzisiaj podejmują decyzję o swojej dalszej przyszłości. Dlatego tak ważne jest również zaangażowanie uczelni wyższych, które zapewniają specjalistyczne kształcenie.
– Inicjatywy badawczo-rozwojowe mają fundamentalne znaczenie dla poprawy wydajności oraz obniżenia kosztów operacyjnych związanych z wykorzystaniem transportu kolejowego. – Rozwój branży kolejowej zależy bezpośrednio od zaangażowania przyszłych specjalistów, którzy wiedzę oraz doświadczenie mogą pozyskiwać ze współpracy środowiska naukowego z przedsiębiorstwami rynku kolejowego – zwraca uwagę dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
Maturzyści mogą skorzystać z oferty dydaktycznej na następujących kierunkach:
- Transport;
- Transport kolejowy;
- Budowa i eksploatacja infrastruktury transportu szynowego;
- Infrastruktura komunikacyjna i transport multimodalny;
- Inżynieria środków transportu;
- Inżynieria transportu i logistyki;
- Konstrukcja i eksploatacja środków transportu;
- Logistyka i transport;
- Prawo transportowe i ubezpieczeń transportowych;
- Środki transportu i logistyka;
- Transport i logistyka.
Informacje o lokalizacji wszystkich szkół średnich oraz wyższych kształcących w zawodach oraz na kierunkach związanych z transportem kolejowym znajdują się na interaktywnej mapie.