Publikacje Firm Raport z Polski

Medcom z 1000. systemem napędowym do elektrycznych autobusów

W styczniu br. warszawski Medcom wyprodukował tysięczny system napędowy do autobusu elektrycznego. W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki współpracy z kluczowymi producentami elektrycznego taboru miejskiego, stał się jednym z głównych dostawców nowoczesnych i energooszczędnych napędów do e-busów.

Fot. nadesłane

Warszawski producent energoelektroniki rozpoczął prace nad własnym systemem napędowym do e-busów w 2013 roku, korzystając z doświadczeń w produkcji napędów do innych typów pojazdów elektrycznych. Działania w szybkim tempie przełożyły się na sukces rynkowy Medcomu. Jeszcze w 2018 roku firma miała na swoim koncie 150 takich realizacji, aby już po 3 latach osiągnąć poziom tysiąca układów napędowych do autobusów elektrycznych.

Aktualnie e-busy oraz trolejbusy wyposażone w rozwiązania Medcom poruszają się już w kilkunastu miastach w Polsce, a także wielu krajach europejskich oraz w Turcji i Indiach. Możemy je znaleźć m.in. w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Belgii, Hiszpanii, Francji oraz w państwach skandynawskich.

– Po kilku latach rozwoju, rynek autobusów elektrycznych stał się dla nas jednym z najważniejszych kierunków. Przekroczenie progu 1000 napędów, to kolejny ważny krok w naszej strategii ukierunkowanej na rozwój elektrycznego i bezemisyjnego transportu miejskiego, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego osiągnięcia. Było to możliwe, przede wszystkim, dzięki naszemu zgranemu zespołowi. – mówi Paweł Choduń, Medcom.