global Tabor

Monachium zamawia pociągi przyszłości za ponad 2 mld euro [ZDJĘCIA]

Siemens Mobility dostarczy dla S-Bahn (Deutsche Bahn) 90 nowych pociągów o długości ponad 200 metrów. Kontrakt wart jest ponad dwa miliardy euro. – Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć do Monachium najbardziej innowacyjną kolej miejską S-Bahn w Niemczech – mówi Michael Peter, dyrektor generalny SM.

Tak wyglądać będą pociągi dla kolei podmiejskiej w Monachium. Dostarczy je Siemens Mobility (fot. Deutsche Bahn)
Tak wyglądać będą pociągi dla kolei podmiejskiej w Monachium. Dostarczy je Siemens Mobility (fot. Deutsche Bahn)

Na monachijskie tory wyjadą najnowocześniejsze pociągi S-Bahn. Kontrakt na zakup 90 pojazdów, z prawem opcji na kolejne składy, finansuje na zasadach leasingu Bawaria.

Nowe pociągi S-Bahn w Monachium oferują więcej miejsca, większy komfort i wiele innowacji. Pierwsze pojazdy mają ruszyć z pasażerami pod koniec 2028 roku.

Po raz pierwszy w Niemczech w użyciu będą pojazdy S-Bahn o długości ponad 200 metrów. Zaoferują one miejsce dla 1841 pasażerów. W ten sposób Bawaria i S-Bahn przygotowują się na wzrost liczby pasażerów w nadchodzących dziesięcioleciach i rewolucję mobilności.

Pociągi będą energooszczędne i otrzymają aktualizacje oprogramowania online za pośrednictwem chmury.

Długość nowych pociągów – 200 metrów – to większa przepustowość, punktualność i komfort dla pasażerów – mówi Evelyn Palla, członek zarządu ds. transportu regionalnego w Deutsche Bahn AG. – Pojazdy to istotny element zmiany możliwości komunikacji w Monachium. To lokalny transport przyszłości.

 

O ogromnym kroku w kierunku pro-ekologicznej mobilności mówi Christian Bernreiter, Minister transportu Bawarii.

Nowe pociągi zwiastują nową erę na monachijskich torach – mówi. – Jako osoba odpowiedzialna za regionalny transport kolejowy mogę powiedzieć, że ta inwestycja jest warta swojej ceny. Z tego transportu korzysta nie mniej niż dwie trzecie wszystkich pasażerów transportu lokalnego w Bawarii, a prawie cały transport lokalny w rejonie Monachium zależy od funkcjonującej i atrakcyjnej kolei miejskiej.

 

Nowe pociągi dla Monachium

– Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć do Monachium najbardziej innowacyjną kolej miejską S-Bahn w Niemczech – mówi Michael Peter, dyrektor generalny Siemens Mobility. – Dzięki unikalnym funkcjom cyfrowym, komfortowi pasażerów, ochronie środowiska i bezpieczeństwu eksploatacji, kolej S-Bahn wyznaczy nowe standardy rewolucji w mobilności w Niemczech. W przyszłości pasażerowie z Monachium i okolic będą podróżować wygodnymi pociągami, które będą niezawodne i przyszłościowe dzięki najnowocześniejszej technologii, stosowanej przez firmę Siemens.

 

Wyposażenie nowych pociągów

W nowych pojazdach oświetlenie LED zmienia się w zależności od pory dnia. Klasyczne 3- i 4-osobowe siedzenia oferują więcej miejsca na nogi niż w obecnych pociągach.

Darmowe WiFi, szyby przepuszczające sieć komórkową, zainstalowane gniazda USB i konwencjonalne oraz schowki zapewniają pasażerom jeszcze większy komfort. Znacznie wydajniejszy system klimatyzacji, który współpracuje z przyjaznymi dla środowiska czynnikami chłodniczymi, zapewnia przyjemną temperaturę.

Dodaj komentarz