Tramwaje

MPK Wrocław sprawdza jak funkcjonuje obecnie komunikacja miejska

Wrocławskie MPK sprawdziło, czy po kilku dniach od poluzowania obostrzeń związanych z komunikacją miejską w dobie pandemii, zniknęły problemy przepełnionych tramwajów i autobusów. Od soboty do pojazdów komunikacji miejskiej wsiąść może tyle osób, ile wynosi 30 proc. ogółu miejsc – stojących i siedzących.  

– Na wszystkich naszych pojazdach są informacje ilu pasażerów może wsiąść do środka. – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

 

Wrocławskie MPK od 6 maja jeździ według roboczego rozkładu jazdy.

– W poniedziałek cały dzień sprawdzaliśmy sytuację na mieście. Pytaliśmy naszych motorniczych i kierowców zarówno w szczycie porannym jak i popołudniowym. – opowiadają pracownicy Centrali Ruchu MPK. Sprawdzaliśmy, czy zdarzają się sytuacje, że kierowcy mają komplet pasażerów, albo muszą kogoś zostawić na przystanku. Nie zdarzył się ani jeden przypadek przekroczenia limitu.

 

Sytuację komentuje sam prezes MPK.

– Szczególnie uważnie przyglądaliśmy się liniom, z którymi mieliśmy szczególne kłopoty w czasie obowiązywania restrykcyjnych limitów – tłumaczy Krzysztof Balawejder – sprawdzaliśmy napełnienie nie tylko pytając kierowców ale wysłaliśmy nasz Nadzór Ruchu. Nie zdarzył się ani jeden przypadek przekroczenia limitu.

 

MPK Wrocław nie wyklucza, że do sytuacji przekroczenia limitów może dochodzić. W dalszym ciągu uczula więc kierowców, by sprawdzali liczbę pasażerów, a na szczególnie obciążonych kursach w miarę możliwości przewoźnik podstawia dodatkowe autobusy lub wysyła większe pojazdy.