Tramwaje

MPK Wrocław wprowadza nowy komunikat przystankowy

MPK Wrocław uruchamia na stałe w tramwajach nowy komunikat głosowy, który uprzedza o wysiadaniu z tramwaju na jezdnię. Informacji wysłuchać można na 28 przystankach.

Fot. WIkimedia Commons

– Nowy komunikat sprawia, że korzystanie z tych przystanków jest bezpieczniejsze – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Pasażer zanim wysiądzie z tramwaju, usłyszy informację, która przypomni mu, że wychodzi bezpośrednio na jezdnię. Taki komunikat jest szczególnie ważny dla osób, które regularnie korzystają z tych przystanków.

 

Komunikaty pojawiają się m.in. na takich przystankach jak: Mickiewicza, Park Staromiejski, Braterska, Renoma czy Uniwersytet Wrocławski.

Nowe dźwięki usłyszymy w tramwajach, ponieważ mają one najwięcej przystanków, które sprawiają, że pasażer musi wyjść na jezdnię. Autobusy mają tylko jedno takie miejsce przy ulicy Hubskiej („Prudnicka”). Jest to jednak dobrze oznaczony przystanek wiedeński.

MPK Wrocław już od dłuższego czasu rozważało wprowadzenie w swoich tramwajach komunikatów głosowych informujących o wysiadaniu na jezdnię. Impulsem, żeby je ostatecznie wprowadzić okazał się wniosek jednego z wrocławian.