Tramwaje

MPK Wrocław zebrało prawie tonę żywności dla potrzebujących

Rekordowa okazała się Świąteczne Zbiórka Żywności, którą MPK Wrocław zorganizowało wspólnie z fundacją Weźpomóż.pl. Dla potrzebujących udało się zebrać prawie tonę żywności.

Fot. MPK Wrocław

Miejski przewoźnik, w sumie przez trzy tygodnie, zbierał jedzenie do specjalnych koszy przed swoimi zajezdniami. Akcję zwieńczył kolorowy finał, podczas którego wrocławianie mogli przynosić dary na plac Teatralny, do bajkowo udekorowanego Gustawa – historycznego tramwaju.

– Skala dobroci, która w tym roku wypłynęła z serc wrocławian, była zdumiewająca – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder – Cieszymy się, że do pomocy mogliśmy zainspirować tak wielką rzeszę ludzi dobrej woli.

 

Wiele osób zdecydowało się przyłączyć do akcji spontanicznie, właśnie podczas weekendowego wydarzenia na przystanku „Opera”. Wśród nich byli przypadkowi spacerowicze, których przyciągnął widok tramwaju mieniącego się kolorowymi światełkami i dobywająca się z jego pokładu świąteczna muzyka.

– Ludzie podchodzili do nas, pytali, o co chodzi, i jak tylko się dowiedzieli, to zaraz szli do sklepu, żeby skompletować jakąś paczkę – opowiada motorniczy MPK i założyciel fundacji WeźPomóż.pl Jan Piontek. – Naprawdę mamy wspaniałe społeczeństwo, które potrafi dzielić się dobrem.

 

Czytaj dalej >