Tramwaje

Na ulice Wrocławia wyjechała rekordowa liczba tramwajów i autobusów

Fot. Wroclaw.pl

Na ulice Wrocławia wyjechała dziś rekordowa liczba pojazdów komunikacji miejskiej. – Jeszcze nigdy w historii miasta nie było na trasach tak wielu tramwajów i autobusów – mówi Tomasz Sikora, rzecznik MPK Wrocław.

– Dziś rano wróciliśmy do roboczych rozkładów jazdy. Na ulicach jest i będzie ponad 600 pojazdów. Łącznie, zgodnie z planem, kursują dziś 393 autobusy i 210 tramwajów. Tak wielu pojazdów jeszcze nigdy nie było we Wrocławiu. Dziękujemy naszym motorniczym i kierowcom za powroty z urlopów i takie ułożenie swojej sytuacji rodzinnej, by dziś móc być w pracy – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

 

To dla MPK duże wyzwanie logistyczne, ponieważ każdy prowadzący pojazd musi otrzymać swój indywidualny rozkład jazdy, według którego ma kursować. Na wprowadzenie tych ogromnych zmian, czyli stworzenie całkowicie nowego rozkładu, MPK miało niewiele czasu.

– Planiści pracowali od 1 maja do wtorku do godziny 23:48 . Wszystko po to, by dziś o poranku motorniczy i kierowcy dostali swoje dzienne rozkłady. Skoncentrowaliśmy się na tym, aby w szczycie autobusy i tramwaje kursowały dziś co 12 minut, a poza szczytem co 15-20 minut – tłumaczy Krzysztof Balawejder. – Zależy nam na tym, żeby dowieźć wrocławian punktualnie do pracy.

Dodaj komentarz