Grupa Technitel, korzyści ze współdziałania oraz praktyczne działania – o tych tematach rozmawialiśmy z Piotrem Kubickim, Dyrektorem Rozwoju Grupa Technitel SA.
Na początek proszę przypomnieć koncepcję powołania do życia Grupy Technitel?
Koncepcja powołania do życia Grupy Technitel pochodzi z bieżącej obserwacji rynku, na którym działamy oraz branż, w ramach których się poruszamy.
Grupa Technitel prowadzi działalność w zakresie telekomunikacji, teleinformatyki oraz energetyki. Nasza aktywność nie skupia się wyłącznie na rynku polskim. Od kilku lat działamy z powodzeniem na rynku norweski oraz niemieckim. Przedmiotem działalności Grupy jest kompleksowe wsparcie klientów biznesowych oraz jednostek budżetowych w zakresie realizacji inwestycji, remontów, a także bieżącej eksploatacji oraz obsługi infrastruktury technicznej, telekomunikacyjnej, teleinformatycznej oraz elektroenergetycznej. Zatrudniamy kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych inżynierów, elektromechaników i automatyków.
Od początku istnienia Grupa Technitel kładzie duży nacisk na rozwiązania innowacyjne związane z transmisją danych oraz budową sieci szerokopasmowych. Spółki tworzące Grupę Techniczną stale współpracują z zakładami energetycznymi, wodnokanalizacyjnymi oraz dostawcami rozwiązań sieciowych dedykowanych do pracy w systemach wymagających niezawodności, rozwijając swoje kompetencje w zakresie specjalistycznych rozwiązań teleinformatycznych.
Grupa Technitel przez lata swojej działalności na polskim rynku stała się synonimem wysokiej jakości, solidności, indywidualnego podejścia do klienta oraz innowacyjności w rozwiązaniach dla telekomunikacji oraz energetyki. Swoje sukcesy zawdzięcza dywersyfikacji zadań w poszczególnych spółkach, jak również innowacyjnym technologiom i produktom wdrożonym na przestrzeni kilkunastu lat prowadzenia działalności. Spółki Grupy Technitel są laureatami wielu prestiżowych konkursów branżowych.
PKP SKM w Trójmieście realizuje projekt „Budowa zintegrowanego systemu monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250 wraz z modernizacją budynku Dworca Podmiejskiego w Gdyni Głównej oraz peronów na linii kolejowej nr 250”.
Program ogólnospołeczny #bezpiecznakolej, którego inicjatorami są PKP Intercity oraz Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei powstał by wypracować najwyższe standardy bezpieczeństwa w branży kolejowej zarówno w kontekście bezpieczeństwa taborowego, sanitarnego, jak też obiektach kolejowych. Program ma zwrócić uwagę pasażerów na pociąg jako bezpieczny i wiarygodny środek transportu o zdecydowanej przewadze nad innymi środkami transportu zbiorowego. Urząd Transportu […]
Na polskim rynku niekwestionowanym liderem transportu intermodalnego jest Grupa PKP CARGO, która stawia sobie także za cel przejęcie roli najważniejszego partnera logistycznego w obszarze Trójmorza i europejskich części Nowego Jedwabnego Szlaku.