global

Nalot policji na berlińskie dworce. Zarekwirowano niebezpieczne przedmioty

Noże kastety, pałki teleskopowe i narkotyki – to przedmioty zarekwirowane w trakcie kontroli niemieckiej policji na berlińskich dworcach. Posiadaczami broni okazali się nastolatkowie oraz młodzi mężczyźni.

Niemiecka policja skontrolowała berlińskie dworce..
Niemiecka policja skontrolowała berlińskie dworce..

Berlińscy funkcjonariusze przeprowadzili akcję w nocy z piątku na sobotę. To właśnie w weekend – od godz. 16.00 w piątek do godz. 5.00 w sobotę obowiązuje zakaz noszenia niebezpiecznych przedmiotów. O kontrolach pisze „Berliner Zeitung”.

Akcja przeprowadzona została na siedmiu stacjach: Friedrichstrasse, Alexanderplatz, Ostbahnhof, Warschauer Strasse, Ostkreuz i Treptower Park. Udział w niej wzięło prawie 170 policjantów.

Jakie przedmioty skonfiskowano?

Jak informuje „Berliner Zeitung”, na stacji Ostkreuz zatrzymano 16-latka, który posiadał pałkę teleskopową. Na stacji Alexanderplatz mundurowi skonfiskowali u 15-, 16- oraz 17-latka trzy noże sprężynowe.

Na stacji Friedrichstrasse nastolatkowie posiadali kastety i nóż sprężynowy, zaś na stacji Ostbahnhof policjanci zarekwirowali własnoręcznie skonstruowany ostry przedmiot.

W trakcie akcji zatrzymano także trzech obywateli Czech w wieku 17-20 lat. Posiadali oni przy sobie pałki teleskopowe, dwa kastety i dwie torby narkotyków. Na stacji ujawniono także przy innej grupie młodzieży nóż sprężynowy.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz