Raport z Polski

Niezwykły koncert na warszawskim dworcu. Mikołaj zbiera na kosztowną operację

fot. Ewa Sochocka – Urban

Na początku lutego, na terenie Dworca Centralnego im. S. Moniuszki w Warszawie odbył się niezwykły koncert fortepianowy w wykonaniu 14-letniego, niepełnosprawnego Mikołaja. Chłopiec w ten sposób zbiera pieniądze na kosztowną operację nogi. Wydarzenie wsparło PKP, PKP IC oraz Fundacja Grupy PKP.

Mikołaj dał dwa koncerty – pierwszy w trakcie przejazdu pociągiem, grając na mobilnym fortepianie, drugi – na terenie warszawskiego dworca. Chłopiec zaprezentował utwory Fryderyka Chopina i swoje własne kompozycje. Po raz kolejny, tak jak podczas występu w wagonie kolejowym, muzyka uzdolnionego nastolatka wzbudziła zainteresowanie obecnych na dworcu pasażerów i zamieniła przez chwilę to miejsce w pełną muzycznych wzruszeń salę koncertową. Wśród obecnych na wydarzeniu osób była też prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek, która zwróciła się o pomoc dla Mikołaja. 

Historia Mikołaja ujęła mnie tym, że pomimo oczywistych utrudnień związanych ze staniem zdrowia, w życiu codziennym jest on pełnym pasji i energii nastolatkiem, wykorzystując szansę, jaką daje mu talent w walce o lepszą przyszłość. Fundacja Grupy PKP pomaga osobom z niepełnosprawnością i znajdujących w trudnej sytuacji życiowej. Robimy to z zaangażowaniem i nadzieją na wsparcie tych najbardziej potrzebujących – powiedziała Katarzyna Kucharek.