Raport z Polski Wydarzenia

PKP Intercity promuje udział Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Niespełna 100 dni pozostało do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. PKP Intercity dopinguje sportowców Olimpijskiej Reprezentacji Polski okolicznościową grafiką. Na lokomotywach przewoźnika pojawiła się okleina w narodowych barwach z hasłem „POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM MOCOM!”.

Lokomotywa promująca start polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (fot. PKP Intercity)
Lokomotywa promująca start polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (fot. PKP Intercity)

Od sierpnia 2023 r. PKP Intercity jest członkiem Polskiej Rodziny Olimpijskiej, jednocześnie Sponsorem PKOI i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Spółka wspiera polski sport i zachęca wszystkich kibiców do śledzenia olimpijskich emocji z polskimi sportowcami w rolach głównych.

Przewoźnik, wraz z PKO, zdecydował się okleić dwie lokomotywy w grafikę przypominającą o Olimpiadzie w Paryżu. Wydarzenie rusza 26 lipca.

– Jako narodowy przewoźnik realizujemy nie tylko naszą misję publiczną, jaką jest zapewnienie dalekobieżnych przejazdów, lecz także wspieramy polski sport czy kulturę. Dlatego chętnie przyłączyliśmy się do akcji promującej występy polskich sportowców na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Mamy nadzieję, że wrócą do domu z workiem medali – powiedział Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

 

Okolicznościową grafiką zostały oklejone dwie lokomotywy PKP Intercity – EU160 Grffin oraz EU44 Husarz. Grafika przedstawia trzy dyscypliny sportu – kolarstwo, koszykówkę oraz bieg sztafetowy. Została ona zaprojektowana w minimalistycznym stylu, a oprócz wyżej wspomnianych sportów znalazło się na niej także główne hasło mające zachęcić Polaków do oglądania wyczynów naszych reprezentantów: „POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM EMOCJOM!”

– Od początku bardzo nam się ten pomysł spodobał, bo to jest właśnie to, co wspólnie z naszymi partnerami możemy robić – promować sport i aktywność fizyczną wśród wszystkich Polaków, od malucha po seniora. Wszak PKP Intercity jeżdżą całe rodziny, bo jest to jedna z najwygodniejszych form podróżowania. Teraz wszystkim podróżnym będą towarzyszyć symbole olimpijskie, co mnie jako Prezesa PKOl bardzo cieszy – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes PKOl.

 

Zbliżające się XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie będą szczególne dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod wieloma względami. W stolicy Francji będziemy bowiem świętować 100-lecie występów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Pierwszy raz Polska jako kraj wzięła udział w tej najważniejszej imprezie sportowej świata podczas Igrzysk Olimpijskich w 1924 roku, także w Paryżu i tam zdobyła pierwsze olimpijskie medale!

Dodaj komentarz