PKP Intercity podpisało umowę na budowę nowej lokomotywowni. Obiekt powstanie na warszawskim Grochowie. Inwestycja kosztować będzie ponad 179 mln zł, powstanie do 2027 r.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesna hala naprawcza o powierzchni 5,5 tys. mkw. i 12 m wysokości. Zwycięzca przetargu wybuduje także całoroczną halę mycia lokomotyw i stanowisko diagnostyczne m.in. do badania nacisku kół.
– Nowoczesne zaplecza techniczne PKP Intercity to inwestycje w komfort i punktualność, czyli to, co jest najważniejsze dla pasażerów. Nowa hala do napraw oraz mycia lokomotyw pozwoli szybciej oraz dokładniej przygotować pojazdy, tak aby czyste i sprawne punktualnie wyjeżdżały w trasy. W ubiegłym roku PKP Intercity przewiozło blisko 80 mln osób. a wszystkich podróżujących koleją w 2024 r. było ponad 407 mln. W tym roku pasażerów będzie jeszcze więcej. Jesteśmy świadkami prawdziwego renesansu polskiej kolei – powiedział minister Dariusz Klimczak.