Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK ogłosi przetargi warte 17 mld zł

Ponad 17 mld zł – taka będzie wartość przetargów, które PKP Polskie Linie Kolejowe planują ogłosić do końca 2021 r. Zainicjują one realizację inwestycji z Krakowego Programu Kolejowego oraz projektów planowanych w nowej unijnej perspektywie na lata 2021-2027. Kilkaset przetargów, w tym m.in. na prace utrzymaniowe pozwoli na zaangażowanie dużych, średnich i małych firm.

Fot. Anna Standerska / PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą modernizację linii, podpisują umowy oraz ogłaszają przetargi z Krajowego Programu Kolejowego o wartości 76 mld zł i równocześnie zapewniają zachowanie ciągłości procesu inwestycyjnego – tj. warunki do realizacji inwestycji w latach 2021-2027. Kontynuowane są prace utrzymaniowe.

Gotowość PLK do nowej perspektywy

– Przedstawienie dziś przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. listy planowanych do ogłoszenia postępowań przetargowych do końca 2021 roku, to krok bardzo ważny i oczekiwany przez kolejową branżę budowlaną. Działanie PLK pozwoli zachować ciągłość procesu inwestycyjnego oraz utrzymać obecne ceny w postępowaniach przetargowych. Cieszę się, że Krajowy Program Kolejowy jest realizowany bez zakłóceń, a skala inwestycji kolejowych rośnie z roku na rok. Każda kolejna inwestycja przybliża nas do celu, którym jest bezpieczna, komfortowa i punktualna polska kolej – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.