Aktualności Raport z Polski

POLREGIO chce wydzierżawić nowoczesne pociągi

Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na dzierżawę 14 nowoczesnych pociągów. Nowe lub gruntownie zmodernizowane pojazdy na pięć lat zasilą flotę największego polskiego przewoźnika kolejowego.

Na trasy obsługiwane przez POLREGIO składy będą mogły wyjechać już 10 grudnia 2017 r., czyli w terminie, w którym zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów.Poprawa komfortu podróży jest jednym z elementów planu restrukturyzacji, który POLREGIO realizuje pod nadzorem Agencji Rozwoju Przemysłu.

Rozpoczęcie programu unowocześnienia floty poprzedziły rekordowe wyniki finansowe: ubiegły rok Przewozy Regionalne zakończyły z zyskiem na wszystkich poziomach działalności. Dzięki skutecznie prowadzonej restrukturyzacji POLREGIO stało się wiarygodnym partnerem dla instytucji finansowych i mogło pozyskać środki na realizację inwestycji. – W latach 2017-2018 zakupimy i zmodernizujemy łącznie 53 pojazdy.

Pierwsze z nich, nowoczesne pociągi spalinowe typu Link, wyjechały na trasy wiosną tego roku, a pasażerowie ocenili je bardzo pozytywnie. Zdajemy sobie sprawę, że nasze potrzeby są znacznie większe i poszukujemy różnych rozwiązań, aby jak najszybciej wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. Zależy nam na tym, aby nasi pasażerowie z całej Polski podróżowali szybko i wygodnie. Stąd decyzja o ogłoszeniu przetargu na dzierżawę nowych lub w pełni zmodernizowanych pociągów, które mogłyby zacząć kursować już w grudniu tego roku – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu POLREGIO.

W ramach ogłoszonego 9 sierpnia br. postępowania przetargowego największy polski przewoźnik chce wydzierżawić 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych, zastrzegając możliwość rozszerzenia zamówienia o 6 dodatkowych pojazdów. Dzierżawa składów rozpoczęłaby się 10 grudnia 2017 r. i potrwałaby do 10 grudnia 2022 r.

Materiał ukazał się w Raporcie Kolejowym 4/2017

Dodaj komentarz