Aktualności Raport z Polski

PKP Cargo pogłębia współpracę z Chinami

Przedstawiciele PKP Cargo oraz delegaci z chińskiej prowincji Henan spotkali się w Warszawie, żeby omówić zwiększenie przewozów kontenerowych w relacjach między hubem w Zhengzhou i państwami europejskimi.

Delegacji chińskiej przewodził wicegubernator Shu Qinga, Grupę PKP Cargo reprezentował Prezes Zarządu Maciej Libiszewski. Podczas spotkania pozytywnie oceniono dotychczasową współpracę Grupy z kluczowym w tej prowincji terminalem kontenerowym Zhengzhou International Hub Development and Construction Co., Ltd. (ZIH). Jednocześnie obie strony podkreśliły konieczność dalszego rozwoju przewozów kolejowych po Nowym Jedwabnym Szlaku przez Centrum Logistyczne PKP CARGO w Małaszewiczach na granicy polsko- białoruskiej, co ma być odpowiedzią na wzrost wymiany handlowej między Chinami i Unią Europejską.

– Dla Grupy PKP CARGO przewozy między Chinami i Europą po Nowym Jedwabnym Szlaku przez Centrum Logistyczne w Małaszewiczach są jednym z priorytetowych kierunków ekspansji na rynkach międzynarodowych. Cieszę się, że z chińskimi partnerami znajdujemy wspólną płaszczyznę do rozmów o usprawnieniu obsługi logistycznej przewozów tą trasą.

Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie oczekiwane efekty we wzroście przewozów nie tylko z prowincji Henan, ale także w odwrotnym kierunku, w relacjach z państw europejskich do hubu w Zhengzhou – powiedział Libiszewski. Grupa PKP CARGO z ZIH współpracuje od dłuższego czasu. Obecnie na trasie z Zhengzhou do Hamburga obsługuje 2-3 pociągi tygodniowo, w każdym po 40 kontenerów 40-stopowych. Czas przewozu wynosi łącznie 13 dni.