Analizy Pasażer Polregio

Polregio najpopularniejszym przewoźnikiem pasażerskim 2022 roku

Pociągi Polregio w 2022 roku wybrało ponad 25 proc. wszystkich pasażerów kolei – wynika z danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego. To najwięcej ze wszystkich przewoźników kolejowych w kraju. Ilu podróżnych wsiadło na pokład pociągów Polregio?

Fot. Polregio
Fot. Polregio

Wynik, który spółka Polregio osiągnęła w 2022 r. jest prawie o 40 proc. wyższy niż w roku 2021. Jest także zbliżony do wyników sprzed pandemii. Co na to wpłynęło? Przede wszystkim powrót uczniów do szkół – do nauki stacjonarnej, zaś pracowników do biur.

W roku 2022 z usług przewozowych Polregio skorzystało 87,2 mln pasażerów. Wynik ten skomentował prezes Zarządu Spółki – Artur Martyniuk.

Wzrost liczby przewiezionych pasażerów o blisko 40% rok do roku to zasługa coraz lepszej efektywności spółki. W kolejnych latach naszym celem jest przekroczenie poziomu 100 mln pasażerów rocznie. Naszym priorytetem jest zakup nowego taboru, by korzystający z naszych usług w regionach podróżowali najnowszymi pociągami i to bez względu na to czy mieszkają w aglomeracjach, czy też mniejszych miastach i miejscowościach. – mówi Martyniuk.

 

Pociągi Polregio każdego dnia zatrzymują się na ponad 1500 stacjach w całej Polsce. Według danych przekazanych przez przewoźnika, średnia odległość przewozu jednego pasażera w ubiegłym roku to 47 km.

Polregio chce przyciągnąć na pokłady swoich pociągów jeszcze większą liczbę podróżnych. Jednym z działań mających to uczynić jest zakup nowego taboru.

Spółka podpisała bowiem umowy ramowe na dostawę nawet 200 nowych pociągów ezt. Pasażerowie wsiądą do nich w latach 2025-2026. Nowoczesne składy, wyposażone w klimatyzację i wi-fi dostarczyć chcą: PESA Bydgoszcz, NEWAG, H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych oraz Stadler.

Umowy ramowe podpisane. POLREGIO zamawia 200 ezt

Pociągi sukcesywnie trafiać będą do każdego z 15 województw, z którymi Polregio ma podpisaną umowę przewozową.

Dodaj komentarz