Polregio

POLREGIO “Przywraca dobre relacje”. Ruszają kolejne połączenia

W ramach akcji „Przywracamy dobre relacje” POLREGIO stopniowo przywraca połączenia kolejowe, okresowo wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Jak już informowaliśmy, pociągi wróciły na tory woj. pomorskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Teraz przyszła pora na woj. podlaskie.

Przewoźnik na bieżąco śledził frekwencje w pociągach i odpowiednio dopasowywał ilość połączeń oraz, w porozumieniu z samorządami, liczbę składów na poszczególnych trasach.

– Wprowadziliśmy również szereg środków ostrożności i radziliśmy pasażerom jak zadbać o to, aby podróżować bezpiecznie – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy POLREGIO.

 

W porozumieniu z władzami samorządów województw, które są organizatorem regionalnego transportu kolejowego, POLREGIO rozpoczęło przywracanie połączeń kolejowych zawieszonych ze względu na epidemię koronawirusa. Opracowana procedura przywracania połączeń jest zgodna z planami przygotowanymi przez zarząd w ramach powołanego w trakcie epidemii Zespołu Zarządzania Kryzysowego POLREGIO oraz uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

– Dla tysięcy osób korzystających każdego dnia z naszej siatki krajowych połączeń POLREGIO, przywracanie częstszego kursowania pociągów oznacza powrót do codzienności, za którą wszyscy tęsknimy. Działając w ramach akcji „Przywracamy dobre relacje” chcemy sprawić, aby powrót ten odbywał się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa zarówno dla podróżujących, jak i dla naszych pracowników – komentuje Krzysztof Zgorzelski – Prezes Zarządu POLREGIO.

 

W związku z wprowadzeniem przez rząd II etapu luzowania obostrzeń związanych z obowiązującym stanem epidemicznym, przywrócono kursowanie pociągów w woj. podlaskim:

Linia kolejowa Białystok – Czeremcha

  • Poc. 10598 Białystok (17:02) – Czeremcha (18:37) kursuje codziennie od 03.05.2020 r.
  • Poc. 10570 Białystok (8:35) – Czeremcha (10:02) kursuje codziennie oprócz niedziel od 04.05.2020 r.
  • Poc. 10543 Czeremcha (6:38) –  Białystok (8:08) kursuje codziennie od 04.05.2020 r.
  • Poc. 10575 Czeremcha (10:20) –  Białystok (11:44) kursuje codziennie oprócz niedziel od 04.05.2020 r.

Linia kolejowa Białystok – Szepietowo

  • Poc. 10324 Białystok (7:30) – Szepietowo (8:20) kursuje codziennie oprócz niedziel od 04.05.2020 r.
  • Poc. 10309 Szepietowo (8:33) – Białystok (9:23) kursuje codziennie oprócz niedziel od 04.05.2020 r.

Aktualne informacje o przywróconych połączeniach pociągów POLREGIO w regionach dostępne są pod poniższym linkiem:

https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/przywrocenie-kursowania-pociagow-w-regionach/
Trzy zasady przywracania dobrych relacji POLREGIO:

  1. Sprawny zakup biletu. Bilety na pociąg POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO. Dokonując transakcji w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.
  2. Zasłanianie ust oraz nosa. Wybierając się w podróż pociągiem POLREGIO należy pamiętać o zabraniu maseczki lub innej osłony na twarz. Prosimy o zasłanianie ust i nosa przez cały czas odbywania podróży, a także o częste mycie rąk.
  3. Zachowanie dystansu. Każdy pasażer musi zachować odpowiednią odległość od pozostałych pasażerów, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz innych. 50% dostępnych miejsc siedzących w pociągu jest wyłączonych z użytku.

Dodaj komentarz