Wydarzenia

Polska Izba Kolei wśród Gepardów Biznesu

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei została uznana przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma” za Geparda Biznesu i wyróżniona za dynamiczny rozwój.  

Ranking pokazuje dynamikę rozwoju przedsiębiorstw w Polsce, umożliwia poznanie konkurencji. Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Gepard Biznesu 2019 uzyskało 1000 firm z województwa kujawsko-pomorskiego, bowiem rozwijały się szybko, a średnia z dynamik zysku netto i przychodów wyniosła więcej niż 10 proc.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2017 roku miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł, a wartość ich kapitału własnego była wyższa niż 1 tys. Zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polska Izba Kolei jest jedną z tych firm, które w opinii Instytutu zasłużyły na tytuł. Średnia z dynamik zysku i przychodów od 2016 r. do 2017 r. w proc. wyniosła 108, natomiast wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w tys. zł- 2823.

Dodaj komentarz