global Wydarzenia

Powódź w Pensylwanii. Wykoleił się pociąg towarowy [FILM]

Prawdopodobnie duże opady deszczu wpłynęły na wykolejenie pociągu towarowego w amerykańskim stanie Pensylwania. Jak informuje firma kolejowa CSX, właściciel składu, z torów wypadło 16 z 40 wagonów. Jeden z nich przewoził materiały niebezpieczne.

Silne opady deszczu w Pensylwanii prawdopodobnie doprowadziły do wykolejenia pociągu towarowego. (fot. kadr z filmu)
Silne opady deszczu w Pensylwanii prawdopodobnie doprowadziły do wykolejenia pociągu towarowego. (fot. kadr z filmu)

Do incydentu doszło w rejonie Plymouth Meeting, w północno-zachodniej części Filadelfii (Pensylwania). Jak informuje telewizja CNN, właściciel składu, firma CSX, wystosowała oficjalny komunikat w sprawie zdarzenia.

We wstępnym protokole potwierdzono, że jeden z wagonów przewoził substancję niebezpieczną, jednak nie ma dowodów na to, że mogła ona się rozlać.

Załoga pociągu towarowego nie odniosła w zdarzeniu obrażeń. Służby ratunkowe, które pracują na miejscu zdarzenia, ewakuowali okolicznych mieszkańców.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalnie powołana komisja. Nieoficjalnie mówi się, że wpływ na wykolejenie pociągu towarowego miał deszcz, który intensywnie pada od kilku dni.

Powódź w Pensylwanii

W wyniku powodzi, które nawiedziły Pensylwanię, zginęło piec osób. Intensywne opady deszczu zalały jezdnie, a także podmyły linie kolejowe oraz mosty.

Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie przed obfitymi opadami dla obszarów obejmujących między innymi Nowy Jork, Boston, Filadelfię i Waszyngton.

Dodaj komentarz