Tramwaje

Poznań: ruszają konsultacje dot. projektu trasy tramwajowej i ul. Ratajczaka

Fot. poznan.pl

W Poznaniu rozpoczęły się konsultacje społeczne związane z projektem koncepcji trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka. Wśród najważniejszych założeń inwestycji jest stworzenie przestrzeni przyjaznej pieszym. Uspokojenie ruchu samochodowego i zwiększenie liczby drzew oraz terenów zielonych.

Budowa trasy tramwajowej wpisuje się w jedną z najważniejszych poznańskich inwestycji – Projektu Centrum, zmieniającego śródmieście w przestrzeń przyjazną mieszkańcom.

Trasa tramwajowa połączyć ma dzielnicę Wilda z dzielnicą Dębiec, usprawniając przejazd mieszkańców do centrum miasta. To jednak nie jedyna zaleta modernizacji ulicy. Na całej jej długości ma być bezpieczniej i bardziej atrakcyjnie.
Do planowanych zmian, zarówno terenowych, jak i tych związanych z budową linii tramwajowej, odnieść się mogą teraz mieszkańcy. W Poznaniu trwają konsultacje społeczne.

W ich ramach zaplanowano m.in. spotkanie z mieszkańcami. To odbędzie się we wtorek 18 lutego o godz. 17.00 w SP nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 w Poznaniu.

Uwagi, propozycje i opinie można zgłaszać nie tylko podczas spotkania, ale również wysłać je mailem na adres: projektcentrum@um.poznan.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania – Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu. Uwagi można także składać w biurze budowy, które znajduje się przy ul. Święty Marcin 57 – w poniedziałki w godz. 16-18 lub czwartki w godz. 14-16. Konsultacje społeczne potrwają do 28 lutego 2020 roku.

Zakończenie prac projektowych zaplanowano na czerwiec. Budowa ma zakończyć się do 2022 roku.

Dodaj komentarz