Tramwaje Wydarzenia

Prezes Modertrans Poznań upamiętniony na poznańskich tramwajach

Założyciel spółki Modertrans Poznań i jej wieloletni prezes śp. Andrzej Bręczewski upamiętniony został na trzech poznańskich tramwajach.

Andrzej Bręczewski zmarł 16 listopada br. Upamiętniając jego zasługi, spółka MPK Poznań upamiętni go na trzech dwukierunkowych tramwajach Moderus Gamma.

Związek Andrzeja Bręczewskiego z MPK Poznań rozpoczął się w 1963 roku, poprzez naukę w przyzakładowej szkole zawodowej (choć – co sam podkreślał – przedsiębiorstwo znał już wcześniej: jego ojciec był kierowcą autobusu). Gdy 31 grudnia 2005 roku z wydzielonego już wówczas Zakładu Napraw Autobusów oraz z będącego jeszcze częścią MPK Zakładu Napraw Tramwajów powstała spółka Modertrans – stanął na jej czele. Był prezesem jej Zarządu do końca stycznia tego roku.

Pod jego kierownictwem spółka odnosiła znaczące sukcesy, potwierdzone licznymi nagrodami i wyróżnieniami z dziedzin transportu, innowacyjności, zarządzania i biznesu. Stała się liczącym graczem na rynku. To dzięki zaangażowaniu i pasji Andrzeja Bręczewskiego, który stale rozwijał Modertrans, Poznań uzyskał najpierw wysokopodłogowe Moderusy Alfa, a następnie – częściowo niskopodłogowe tramwaje Beta i niskopodłogowe Gamma. Dziełem spółki są także rekonstrukcje historycznych pojazdów, jak m.in. Carl Weyer czy wagon typu I.

– To był wielki Budowniczy, który na rzecz komunikacji miejskiej przepracował 57 lat, sprawny zarządca, ceniony za fachowość, Człowiek niezwykle życzliwy i pogodny (…) Był profesjonalistą, do którego dokonań odnosimy się z największym szacunkiem. Pragniemy po raz ostatni podziękować za zaangażowanie w pracę, z efektów której codziennie korzystamy – wspominają władze Miasta Poznania oraz MPK Poznań Sp. z o. o.

 

Źródło: MPK Poznań

Dodaj komentarz