Raport z Polski

“Raport Kolejowy” i Fundacja Grupy PKP apelują: “Emerycie #zostanwdomu”

„Raport Kolejowy” oraz Fundacja Grupy PKP zainaugurowali akcję „Emerycie #zostanwdomu”. Przekazane maseczki i pomoc wolontariuszy ma uchronić najstarszych przed zarażeniem koronawirusem. Seniorzy związani z branżą kolejową czas pandemii spędzić mogą na lekturze Raportu.

W czasie epidemii koronawirusa najbardziej narażone na zarażenie są osoby dojrzałe, powyżej 65. roku życia. Z myślą właśnie o tej grupie rząd wprowadził m.in. specjalne godziny zakupów w sklepach.

Bezpieczeństwo seniorów leży na sercu każdemu. Fundacja Grupy PKP, wspólnie z wolontariuszami, od lat wspiera podopiecznych Fundacji pomoc Transportowcom, która pomaga m.in. emerytowanym kolejarzom.

Z uwagi na epidemię, wspólnie podejmowane inicjatywy zostały czasowo ograniczone. Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji, wolontariusze są z seniorami w stałym kontakcie telefonicznym.

 – Dbamy o osoby starsze, którym szczególnie trzeba pomóc w tym trudnym dla wszystkich czasie. Nasi wolontariusze pomagają osobom schorowanym i w podeszłym wieku poprzez zrobienie zakupów. Dla poprawy bezpieczeństwa przekazaliśmy podopiecznym Fundacji pomoc Transportowcom również maseczki ochronne i materiały informacyjno-edukacyjne n.t walki z epidemią. Ponadto nasi zaprzyjaźnieni seniorzy i ich najbardziej potrzebujące rodziny otrzymają środki na paczki żywnościowe. – informuje Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.