Wydarzenia

“Raport Kolejowy” obecny jest na III edycji Forum Wizji Rozwoju

W Gdyni trwa III edycja Forum Wizja Rozwoju – największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Dwudniowe spotkanie, zorganizowane pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego, który uroczyście zainaugurował event, odbywa się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Na FWR obecny jest także „Raport Kolejowy”.

Fot. Raport Kolejowy

Forum to doskonała okazja, by zająć się najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką. W trakcie pierwszego dnia wydarzenia poruszono tematy związane m.in. z morską energetyką wiatrową, wyzwaniami, jakie stoją przed polską gospodarką, technologiami innowacyjnymi, ekonomią czy edukacją.

– Nasz okręt flagowy Europy Centralnej stoi dziś przed wielkimi wyzwaniami, ale także wielkimi szansami i możliwościami. – mówił Premier Mateusz Morawiecki w czasie swojego wystąpienia w sali plenarnej Akademii Marynarki Wojennej – Pierwsze miesiące udowodniły, że umiemy radzić sobie z epidemią lepiej niż inne kraje. Na wykresie pokazującym, jak państwa radzą sobie z ochroną zdrowia obywateli oraz ratowaniem miejsc pracy, Polska była w prawym górnym rogu – najlepszym miejscu, w którym mogła. Jesteśmy stawiani za wzór, ze względu na to, jak do tej pory poradziliśmy sobie z problemami gospodarczymi.

 

Wśród panelistów wydarzenia znaleźli się przedstawiciele Grupy LOTOS, PKN Orlen, Banku Gospodarstwa Krajowego czy KGHM Polska Miedź S.A.

Wydarzeniami towarzyszącymi II edycji Forum Wizja Rozwoju są: Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich oraz Hackathon, czyli maraton programowania, który potrwa do końca drugiego dnia Forum.

W trakcie III edycji Forum Wizji Rozwoju prelegenci oraz goście zapoznać się mogą także z aktualną sytuacją w branży kolejowej, dzięki dostępności na miejscu najnowszych wydań bezpłatnego dwumiesięcznika „Raport Kolejowy”.

Fot. Raport Kolejowy