Publikacje Firm Wydarzenia

RAWAG Journey starts here. Cztery dekady firmy na rynku

Firma RFWW RAWAG rozpoczęła swoją działalność w roku 1970. Od tej chwili rokrocznie zdobywamy nowe doświadczenia, powiększamy park maszynowy oraz specjalistyczną kadrę pracowniczą. Rozwijając nasze kompetencje umocniliśmy pozycję firmy stając się czołowym producentem galanterii wyposażenia wagonów w Polsce oraz na całym rynku europejskim.

RAWAG Journey starts here. Cztery dekady firmy na rynku

Obecnie RAWAG jest członkiem grupy Carlyle, co daje nam możliwość dalszego rozwoju na rynku światowym zgodnie z naszą strategią rozwoju. W 2020 roku świętowaliśmy 50 lat istnienia firmy. Od wielu lat jesteśmy liderem produkcji na rynku kolejowym, doskonale znamy jego specyfikę i wymogi, a także rozwijamy się razem z nim. Nasza firma projektuje i produkuje wyroby implementowane w krajach całego świata. Posiadamy i umacniamy naszą pozycję na rynku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, rumuńskim, ukraińskim i poza Europą: amerykańskim i koreańskim.

Rozbudowa i rozwój

RAWAG jako firma z wieloletnią historią nieustannie się rozwija i dąży do zwiększenia swoich możliwości. Naszym celem jest osiąganie maksymalnych możliwości produkcyjnych, co staramy się osiągnąć przez optymalizację stanowisk pracy i przepływu procesowego. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą nam poprawić procesy produkcyjne, a także podnieść poziom bezpieczeństwa  i komfortu na stanowisku pracy. Właściwa organizacja pracy jest kluczem do sukcesu firmy, a przedsiębiorstwo RAWAG w ten sposób dąży do umocnienia pozycji lidera branży. Rozwój firmy to nie tylko usprawnienie layoutu i procesów, to przede wszystkim rozbudowa parku maszynowego oraz powiększanie zakładu o nowe budynki. W ostatnich latach przeprowadziliśmy generalny remont firmy, powstał kompletnie nowy budynek administracji, a także nowe hale produkcyjne i magazynowe.