Publikacje Firm Wydarzenia

RAWAG Journey starts here. Cztery dekady firmy na rynku

Firma RFWW RAWAG rozpoczęła swoją działalność w roku 1970. Od tej chwili rokrocznie zdobywamy nowe doświadczenia, powiększamy park maszynowy oraz specjalistyczną kadrę pracowniczą. Rozwijając nasze kompetencje umocniliśmy pozycję firmy stając się czołowym producentem galanterii wyposażenia wagonów w Polsce oraz na całym rynku europejskim.

Obecnie RAWAG jest członkiem grupy Carlyle, co daje nam możliwość dalszego rozwoju na rynku światowym zgodnie z naszą strategią rozwoju. W 2020 roku świętowaliśmy 50 lat istnienia firmy. Od wielu lat jesteśmy liderem produkcji na rynku kolejowym, doskonale znamy jego specyfikę i wymogi, a także rozwijamy się razem z nim. Nasza firma projektuje i produkuje wyroby implementowane w krajach całego świata. Posiadamy i umacniamy naszą pozycję na rynku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, rumuńskim, ukraińskim i poza Europą: amerykańskim i koreańskim.

Rozbudowa i rozwój

RAWAG jako firma z wieloletnią historią nieustannie się rozwija i dąży do zwiększenia swoich możliwości. Naszym celem jest osiąganie maksymalnych możliwości produkcyjnych, co staramy się osiągnąć przez optymalizację stanowisk pracy i przepływu procesowego. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą nam poprawić procesy produkcyjne, a także podnieść poziom bezpieczeństwa  i komfortu na stanowisku pracy. Właściwa organizacja pracy jest kluczem do sukcesu firmy, a przedsiębiorstwo RAWAG w ten sposób dąży do umocnienia pozycji lidera branży. Rozwój firmy to nie tylko usprawnienie layoutu i procesów, to przede wszystkim rozbudowa parku maszynowego oraz powiększanie zakładu o nowe budynki. W ostatnich latach przeprowadziliśmy generalny remont firmy, powstał kompletnie nowy budynek administracji, a także nowe hale produkcyjne i magazynowe.

Rozwój technologii i digitalizacja

Czytaj dalej >