Publikacje Firm Wydarzenia

RAWAG Journey starts here. Cztery dekady firmy na rynku

Firma RFWW RAWAG rozpoczęła swoją działalność w roku 1970. Od tej chwili rokrocznie zdobywamy nowe doświadczenia, powiększamy park maszynowy oraz specjalistyczną kadrę pracowniczą. Rozwijając nasze kompetencje umocniliśmy pozycję firmy stając się czołowym producentem galanterii wyposażenia wagonów w Polsce oraz na całym rynku europejskim.

RAWAG Journey starts here. Cztery dekady firmy na rynku

Obecnie RAWAG jest członkiem grupy Carlyle, co daje nam możliwość dalszego rozwoju na rynku światowym zgodnie z naszą strategią rozwoju. W 2020 roku świętowaliśmy 50 lat istnienia firmy. Od wielu lat jesteśmy liderem produkcji na rynku kolejowym, doskonale znamy jego specyfikę i wymogi, a także rozwijamy się razem z nim. Nasza firma projektuje i produkuje wyroby implementowane w krajach całego świata. Posiadamy i umacniamy naszą pozycję na rynku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, rumuńskim, ukraińskim i poza Europą: amerykańskim i koreańskim.

Rozbudowa i rozwój

RAWAG jako firma z wieloletnią historią nieustannie się rozwija i dąży do zwiększenia swoich możliwości. Naszym celem jest osiąganie maksymalnych możliwości produkcyjnych, co staramy się osiągnąć przez optymalizację stanowisk pracy i przepływu procesowego. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą nam poprawić procesy produkcyjne, a także podnieść poziom bezpieczeństwa  i komfortu na stanowisku pracy. Właściwa organizacja pracy jest kluczem do sukcesu firmy, a przedsiębiorstwo RAWAG w ten sposób dąży do umocnienia pozycji lidera branży. Rozwój firmy to nie tylko usprawnienie layoutu i procesów, to przede wszystkim rozbudowa parku maszynowego oraz powiększanie zakładu o nowe budynki. W ostatnich latach przeprowadziliśmy generalny remont firmy, powstał kompletnie nowy budynek administracji, a także nowe hale produkcyjne i magazynowe.

RAWAG Journey starts here. Cztery dekady firmy na rynku

Rozwój technologii i digitalizacja

Nasz zakład w ostatnich latach rozbudował park maszynowy o 5-osiowe obrabiarki firm Elumatec, Doosan czy Bray. Nieustannie też rozwijamy procesy technologiczne oraz nasze linie produkcyjne, by zapewnić jak najbardziej płynny, szybki i pozbawiony wad proces produkcji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze metody działania były maksymalnie dopracowane, korzystając ze wszystkich dostępnych narzędzi w oparciu o Lean Manufacturing i optymalizacji taktu produkcyjnego. W 2021 roku uruchomiliśmy także pierwsze zrobotyzowane stanowisko automatycznego spawania drzwi. RAWAG w szerokim zakresie wdraża także metodologię SMED, Poka Yoke, Kaizen czy 5S. Nasze przedsiębiorstwo może się szczycić posiadaniem certyfikatów IRIS, a także certyfikatów procesowych EN 15055, DIN 6701 i ISO 9001. Jednym z najważniejszych dla nas elementów jest digitalizacja i rozwój procesów w kierunku Industry 4.0. Zarządzanie naszą firmą również podlega ciągłemu rozwojowi – Rawag od połowy roku 2021 rozpoczął pracę z systemem zarządzania produkcją SAP, który jest renomowanym produktem na globalnym rynku i korzysta z niego wiele odnoszących sukcesy przedsiębiorstw.

RAWAG Journey starts here. Cztery dekady firmy na rynku

Nasze portfolio

Firma RAWAG jest obecna na rynku globalnym przede wszystkim dzięki swoim produktom. Specjalizujemy się w produkcji szerokiej gamy najwyższej jakości wyrobów taboru kolejowego, z których możemy wyróżnić  między innymi drzwi (kabiny maszynisty, pasażerskie, wewnętrzne oraz czołowe), okna (maszynisty oraz pasażerskie), a także szerokie spektrum wyposażenia wnętrza, takie jak: pulpity maszynisty, schody, zabudowy ścian, drążki, półki i regały bagażowe. Jednymi z największych konstrukcji, które są w ofercie RAWAG są aluminiowe dachy lokomotywy, produkowane od wielu lat dla naszych największych odbiorców. Elementy wykonywane przez RAWAG można znaleźć w tramwajach, pociągach, pojazdach metra i autobusach miejskich na całym świecie. Znaczącym postępem obecnie cechującym się innowacyjnością są drzwi kabiny maszynisty dedykowane dla pojazdów poruszających się z prędkością do 350km/h, dla których opracowaliśmy elektroniczny system zamka drzwi kabiny o nazwie RELS, który podnosi bezpieczeństwo czynne i bierne zarówno maszynistów jak i utrzymania pojazdu i służb ratunkowych. System ten wyposażony jest w monitoring stanu online.

Dodaj komentarz