global Tabor

RegioFox – České dráhy zaprezentowały nazwę nowych pociągów

RegioFox – taką nazwę dla nowych pociągów Kolei Czeskich, wyprodukowanych przez PESA Bydgoszcz, wybrali pasażerowie. „Lisy” (fox) dołączą do kursujących od lat na torach „Rekinów” (Pesa RegioShark).

RegioFox - taką nazwę noszą nowe jednostki Kolei Czeskich, wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz
RegioFox – taką nazwę noszą nowe jednostki Kolei Czeskich, wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz

Nowe jednostki serii 847 wyprodukowane w Bydgoszczy kursować będą po torach w Pradze, Czechach Południowych, w Pardubicach oraz  w Vysočinie. Docelowo do przewoźnika trafi 76 pociągów.

– Lis to przebiegłe i sprytne zwierzę – podkreśla Michał Krapiniec, Prezes Zarządu Kolei Czeskich. – Cieszę się, że RegioFox zaoferuje pasażerom wiele sprytnych rozwiązań, a przede wszystkim wygodę. Nową nazwę wybrali podróżni w ankiecie, dostępnej na portalach społecznościowych. Pociągi od PESA Bydgoszcz wyposażone są w najnowocześniejsze, niskoemisyjne silniki marki Rolls-Royce.

 

Nowe pociągi wyposażono w 115 miejsc siedzących, w tym 9 w klasie pierwszej. Mają klimatyzację, złącza USB, sieć Wi-Fi, oświetlenie LED wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz nowoczesny system monitoringu. Ponadto, posiadają system łączności GSM-R i europejski ETCS.

Składem przewieźć będzie można jednorazowo osiem rowerów, trzy dziecięce wózki oraz dwa wózki inwalidzkie. Jak zapewnia producent, pociągi mogą jeździć z maksymalną prędkością 120 km/h.

Dodaj komentarz