Publikacje Firm Raport z Polski Targi Wydarzenia

Rekord ELESTER-PKP na targach TRAKO 2021

Ogromny sukces ELESTER-PKP na gdańskiej wystawie targowej. Łódzka spółka zaprezentowała rozwiązania, które zyskały szerokie uznanie ekspertów i zwiedzających. Zdobywając trzy nagrody główne oraz jedno wyróżnienie w konkursach targowych, spółka stała się najczęściej nagradzaną firmą spośród wszystkich tegorocznych wystawców TRAKO 2021.

Fot. nadesłane

Komisje konkursowe oceniające prezentowane na targach osiągnięcia techniczne spółek brały pod uwagę zarówno innowacyjność prezentowanych rozwiązań, jak i ich realny wpływ i znaczenie na rozwój krajowej infrastruktury kolejowej. Właśnie te dwa aspekty pozwoliły komputerowemu systemowi sygnalizacji przejazdowej PERUN na zdobycie nagrody specjalnej w konkursie  Międzynarodowych Targów Gdańskich im. inż. Józefa Nowkuńskiego. ELESTER-PKP został ponadto nagrodzony Medalem Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za system zasilania gwarantowanego urządzeń i systemów SRK typu ZEUS. Nagrodę główną im. prof. Jana Podoskiego fundowaną przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej, jak i wyróżnienie w konkursie im. prof. Czesława Jaworskiego przyznawane przez Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej otrzymało elektroniczne zabezpieczenie ziemnozwarciowe EZZv2.

Wręczenie wszystkich nagród odbyło się na uroczystej wieczornej gali zorganizowanej w Europejskim Centrum Solidarności z udziałem przedstawicieli administracji państwowej, instytucji kolejowych, stowarzyszeń branżowych oraz przedstawicieli firm. Z ramienia spółki ELESTER-PKP statuetki i dyplomy odebrała pani prezes Dorota Załęcka. Podkreślała ona, że ten wyjątkowy rezultat jest zasługą zespołowego działania całej spółki oraz bliskiej współpracy firmy z kolejowymi partnerami w celu ciągłego doskonalenia dostarczanych rozwiązań.