Analizy

Rekordowe ferie. Pociągami PKP Intercity podróżowało aż 5 mln pasażerów

Aż 5 mln osób wybrało pociągi PKP Intercity wyjeżdżając na ferie. Względem ubiegłorocznej przerwy zimowej to wzrost o 600 tys. pasażerów.

Zimowa przerwa międzysemestralna trwała od 10 stycznia do 23 lutego. W tym czasie największą popularnością wśród pasażerów PKP IC cieszyły się przejazdy między Warszawą a Krakowem. W ciągu 6 tygodni w podróż tej relacji wybrało się o prawie 7 proc. osób więcej, niż w trakcie ferii w roku 2019.

Popularnymi trasami były także połączenia między:

Składami PKP Intercity można było łatwo dotrzeć również do najpopularniejszych ośrodków górskich – tylko do i z Zakopanego koleją zdecydowało się wybrać o 14% więcej pasażerów więcej niż podczas ubiegłorocznej przerwy zimowej.

Rekordowym dniem, jeżeli chodzi o podróże pociągami PKP IC, był 23 lutego, czyli ostatni dzień ferii w woj. dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodnio-pomorskim. Z usług przewoźnika skorzystało aż 158 tys. osób.

Popularnymi dniami były także 7, 14 oraz 16 lutego. W tym czasie z pociągu skorzystało ponad 150 tys. osób. W czasie całych ferii spółka przewiozła ponad 5 mln osób. To o niemal 14% więcej niż podczas ubiegłorocznej przerwy zimowej.

W związku z wysokim zainteresowaniem podróżami koleją, PKP Intercity zdecydowało o wzmocnieniu 279 pociągów o 386 wagonów, a także uruchomieniu na okres ferii dodatkowego pociągu TLK Karpaty BIS relacji Gdynia Główna – Zakopane przez Warszawę. Co więcej w sezonie zimowym, w tym w okresie ferii, pasażerowie mogli korzystać z pociągów kursujących sezonowo oraz o wydłużonych relacjach. Składami IC Karkonosze oraz IC Orzeszkowa przewoźnik zapewnił dojazd do Szklarskiej Poręby, pociągami EIC Tatry, EIC Morskie Oko, IC Oscypek, IC Witkacy, TLK Halny, TLK Małopolska oraz TLK Podhalanin – do Zakopanego, a IC Wisła do stacji Wisła-Uzdrowisko. Podróżnych w czasie ferii na największych dworcach w Polsce wspierali informatorzy mobilni, którzy pomagali znaleźć właściwy peron czy ustalić dogodne przesiadki.

Tegoroczne ferie upłynęły również pod znakiem wyjazdów grupowych. PKP Intercity zrealizowało w tym okresie łącznie ponad 700 takich wniosków, które dotyczyły blisko 24,4 tys. osób podróżujących z rodziną lub znajomymi.

Dodaj komentarz