Wydarzenia

Rusza kolejna edycja plebiscytu „Dworzec Roku 2020”

Rusza kolejna edycja plebiscytu „Dworzec Roku 2020”. Który obiekt w tym roku zyska uznanie jury i internautów? Tego dowiemy się już w listopadzie. Tymczasem ruszył nabór propozycji – swoje kandydatury dworców zgłaszać można przez oficjalną stronę konkursu.

Konkurs „Dworzec Roku” ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak zmienia się polska kolej. Dworce zyskują blask i cieszą oko – nie tylko podróżnych, ale i mieszkańców poszczególnych miast.

Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie zatrzymujemy się, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji – mówią organizatorzy konkursu. – To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu dworcowego wyznaczają kierunki zmian na polskiej kolei. Dlatego w tym roku też szukamy dworców najbardziej przyjaznych dla pasażerów. Takich, które dobrze wspominacie. Rozwiązań wartych szerszego naśladowania.