Wydarzenia

Rusza kolejna edycja plebiscytu „Dworzec Roku 2020”

Rusza kolejna edycja plebiscytu „Dworzec Roku 2020”. Który obiekt w tym roku zyska uznanie jury i internautów? Tego dowiemy się już w listopadzie. Tymczasem ruszył nabór propozycji – swoje kandydatury dworców zgłaszać można przez oficjalną stronę konkursu.

Konkurs „Dworzec Roku” ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak zmienia się polska kolej. Dworce zyskują blask i cieszą oko – nie tylko podróżnych, ale i mieszkańców poszczególnych miast.

– Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie zatrzymujemy się, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji – mówią organizatorzy konkursu. – To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu dworcowego wyznaczają kierunki zmian na polskiej kolei. Dlatego w tym roku też szukamy dworców najbardziej przyjaznych dla pasażerów. Takich, które dobrze wspominacie. Rozwiązań wartych szerszego naśladowania.

 

Zwycięzcą plebiscytu na „Dworzec Roku 2019” został Dworzec PKP Ruda Śląska Chebzie. Który obiekt zyska tytuł w tym roku?

Czytaj dalej >