global Tabor

STM dostarczyła części do maszyn konserwujących tory w Indiach

Do portu w Chennai w Indiach dotarły wyprodukowane w Rosji komponenty i podzespoły do ubijaków torowych typu RTM-32. Dwa zestawy takich komponentów zamówione zostały przez SAN Engineering & Locomotive Co. z Bangalore w połowie 2020 r. Zostaną one użyte do wyprodukowania dwóch maszyn RTM-32, dla Indian Railways (IR).

Każdy zestaw zawiera części elektryczne i mechaniczne wyprodukowane przez JSC RPM (Kaluga Plant Remputmash), głównego rosyjskiego producenta maszyn torowych, który należy do STM. Ubijaki są nowego typu, opracowanego dla IR na podstawie rozwiązań konstrukcyjnych, które zostały zastosowane w Rosji.

Rosyjskie zestawy komponentów są wykorzystywane do montażu końcowego w San Engineering & Locomotives Co. Przewiduje się, że do końca 2021 roku oba ubijaki zostaną przekazane IR do eksploatacji pilotażowej.

IR używa maszyn wyprodukowanych przez STM od 2000 roku. W skład jej floty wchodzą żurawie torowe, dynamiczne stabilizatory toru, maszyny do regulacji tłucznia i ubijaki torowe. Naprawy i konserwacje tych maszyn są przeprowadzane przez STM i jej lokalnych partnerów w ramach rocznych umów konserwacyjnych Kolei Indyjskich.

Obecnie STM koncentruje się na zwiększeniu swojej obecności na rynku indyjskim, planując rozwój zarówno montażu przemysłowego, jak i usług posprzedażowych w tym kraju, dążąc do poszerzenia portfela zamówień i udziału w odpowiednich przetargach.

W 2020 roku STM wygrała również przetarg IR na dostawę 19 urządzeń do regulacji stateczników, projekt opracowany w ramach programu “Make in India”. Produkcja komponentów rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Dodaj komentarz