Aktualności Wydarzenia

Swędów: wypadek na przejeździe kolejowym

W piątek, 28 marca przed godziną 8:00, na przejeździe kolejowym w Swędowie doszło do groźnego wypadku. Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej relacji Łódź Widzew – Łowicz Główny uderzył w samochód osobowy, który znalazł się na torach. W wyniku zderzenia doszło do poważnych utrudnień w ruchu kolejowym.

Jak poinformował Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, osoba kierująca pojazdem była trzeźwa, a przyczyną wypadku było niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej na przejeździe kolejowym. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł oraz 15 punktami karnymi.

Utrudnienia w ruchu kolejowym

W wyniku wypadku ruch pociągów na odcinku Zgierz – Łowicz Główny został czasowo wstrzymany. Przewoźnik wprowadził komunikację zastępczą na niektórych trasach.

Odwołano następujące połączenia:

  • 97706 odwołany na odcinku Swędów – Stryków
  • 97761 odwołany na odcinku Stryków – Łódź Kaliska obrót na pociąg 97706 do Łowicza Głównego
  • 97765 obrót Stryków – Łódź Kaliska po pociągu 97706
  • 97708 odwołany na odcinku Glinnik – Stryków
  • 97763 odwołany na odcinku Stryków – Glinnik

Dodaj komentarz