Aktualności

Szkolenie na symulatorze i przejazd w kabinie maszynisty. Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP

fot. Marcin Szala / CC

W niedzielę 12 stycznia startuje 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udział w akcji zadeklarowało już kilku polskich przewoźników, w tym Koleje Mazowieckie. Do tego grona dołączają również Koleje Dolnośląskie, które od lat wspierają działania Jurka Owsiaka.

W tym roku KD przygotowały wiele atrakcji dla wszystkich, którzy chcieliby połączyć pasję do kolei z chęcią pomagania. Dla wolontariuszy WOŚP oferują zaś bezpłatne przejazdy. Biletem będą aktualne identyfikatory Orkiestry.

Koleje Dolnośląskie dołączają także do finałowych licytacji. Na aukcję przeznaczyły m.in. szkolenie na symulatorze pociągu Impuls 45WE i przejazd w kabinie maszynisty.

Aukcja – Szkolenie na symulatorze pociągu Impuls 45WE (link)

Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość odwiedzenia Ośrodka Szkolenia Kadr Kolejowych i zapoznania się z pulpitem sterowniczym pociągu Impuls 45WE, urządzeniami gwarantującymi bezpieczeństwo przejazdu, zasadami łączności radiowej a także wskaźnikami i semaforami, które są niezbędne w bezpiecznym prowadzeniu pociągu. Po szkoleniu zasiądzie na miejscu maszynisty i pod okiem doświadczonego instruktora przejedzie jedną z malowniczych tras kolejowych na Dolnym Śląsku.

Aukcja – Przejazd w kabinie maszynisty (link)

Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość przejazdu na pokładzie pociągu Impuls 45WE i towarzyszenia w godzinnej pracy drużyny konduktorskiej na trasie Wrocław Główny – Legnica, zaś w drodze powrotnej zasiąść w kabinie maszynisty i przejechać cały odcinek, obserwując pracę i czynności wykonywane przez kierującego pojazdem.

Koleje Dolnośląskie i Sztab WOŚP Dzierżoniów zapraszają również do udziału w aukcji „Niezapomniana podróż z Kolejami Dolnośląskimi”. Jej zwycięzca otrzyma od KD voucher na przejazd trasą nr 341 Bielawa Zachodnia – Wrocław Główny dla 4 osób w obie strony, wizytę w kabinie maszynisty, możliwość asysty konduktorowi, odwiedziny w BOK-u Kolei Dolnośląskich we Wrocławiu oraz zestaw gadżetów.

Ponadto w sztabach WOŚP w Legnicy, Lubawce, Dzierżoniowie, Marciszowie, Jeleniej Górze i Lubaniu odbędą się licytacje zestawów promocyjnych KD, w tym m.in. limitowane koszulki, książki, gadżety.

Dodaj komentarz