Tramwaje

Tramwaje wracają na tory Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Fot. ZTM

Zarząd Transportu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przywraca część połączeń tramwajowych. Wprowadzone zostaną także modyfikacje w rozkładzie jazdy, uwzględniające zmianę obostrzeń i wnioski pasażerów.

Pierwsze zmiany w komunikacji tramwajowej obowiązywać będą od poniedziałku 25 maja. Obejmą m.in. linię nr 20, która tymczasowo będzie kursować w relacji Chorzów Batory Zajezdnia – Szopienice Pętla. Wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy nastąpi m.in. na liniach nr 6, 7 i 19. Ponadto zaplanowano wznowienie kursowania tramwajów na linii nr 11. To głównie dzięki tej zmianie na odcinku KatowiceChorzów częstotliwość połączeń zostanie zwiększona dwukrotnie. Zmiany obejmują również przywrócenie na trasie Stroszek ZajezdniaBytom Plac Sikorskiego kursowania linii nr 49.

Kolejne modyfikacje w komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone na przełomie maja i czerwca. Powoli odmrażane są kolejne obszary życia gospodarczego, zatem wciąż konieczne jest i będzie wprowadzanie zmian w rozkładach jazdy.

– Od połowy marca wprowadziliśmy już ok. 600 modyfikacji – informuje ZTM. – Odmrożone rozkłady jazdy będą nieco inne niż te sprzed epidemii. Po pierwsze, w czasie epidemii rozpoczęto prace inwestycyjne, które muszą zostać uwzględnione w nowych rozkładach. Po drugie, przy okazji planowania tych zmian, wprowadzamy pewne modyfikacje, które mają służyć optymalizacji połączeń. Przykładem może być linia tramwajowa nr 7. Od przyszłego tygodnia kursować na niej będą większe pojazdy.

 

Wielu z wprowadzanych w maju i czerwcu korekt w komunikacji tramwajowej nie można określić docelowymi. Po zakończeniu budowy katowickich centrów przesiadkowych wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów jazdy linii tramwajowych kursujących przez Brynów i Zawodzie. Planowane jest m.in. przywrócenie kursowania linii nr 14 do pętli w Brynowie oraz linii nr 16 do Wełnowca. Zalecamy, aby rozkłady jazdy sprawdzać w Internecie, ponieważ są one zmieniane w sposób dynamiczny.

Dodaj komentarz