global Wydarzenia

Ukrzaliznytsia uruchomi sprzedaż biletów online na pociągi do Austrii i na Węgry

Ukrzaliznytsia uruchomi sprzedaż online na pociągi do Austrii i Węgier. Bilety na bezpośrednie połączenie Kijów – Wiedeń – Kijów dostępne będą od 18 marca w aplikacji mobilnej przewoźnika.

Ukrzaliznytsia uruchomi sprzedaż biletów online na bezpośredni pociąg między Kijowem a Wiedniem i Budapesztem.
Ukrzaliznytsia uruchomi sprzedaż biletów online na bezpośredni pociąg między Kijowem a Wiedniem i Budapesztem.

– Krok po kroku digitalizujemy nasze usługi i sprawiamy, że są coraz bardziej przyjazne pasażerom – mówi Eugeniusz Łjaszczenko, szef zarządu AT „Ukrzaliznytsia. – Po długich i niełatwych rozmowach udało się nam porozumieć z Austrią i Węgrami w sprawie internetowej sprzedaży biletów kolejowych. Teraz więcej naszych połączeń międzynarodowych będzie dostępniejszych. Pasażerowie nie będą musieli stać w kolejkach do kas, by kupić bilet i planować podróż. Jak pokazało doświadczenie z trasy Kijów – Warszawa, to mocno odstrasza podróżnych.

 

W kolejnym etapie bilety online dostępne będą także na linii na Węgry: Kijów – Budapeszt – Wiedeń i Czop – Budapeszt – Wiedeń.

– Ukrzaliznytsia od 18 marca tymczasowo zawiesi sprzedaż biletów na pociąg Kijów – Wiedeń – Kijów w kasach biletowych – dodają przedstawiciele UZ. – Ma to zachęcić podróżnych do korzystania z aplikacji. Zmiany nie dotkną sprzedaży biletów na pociąg Czop – Wiedeń – Czop.

Dodaj komentarz