global Tabor Wydarzenia

Ukrzaliznytsia wydłuża termin składania ofert w przetargu na 80 pociągów podmiejskich i regionalnych

Koleje Ukraińskie przedłużyły o miesiąc składanie ofert w przetargu na zakup 80 nowych pociągów podmiejskich i regionalnych. Termin składania wniosków mija 1 grudnia 2021 r.

Decyzja o wydłużeniu przetargu podjęta została w związku z dużym zainteresowaniem potencjalnych oferentów, ich prośbami o zapewnienie dodatkowego czasu na przygotowanie jakościowych dokumentów przetargowych i ofert cenowych, a także chęcią udzielenia przez organizatora przetargu wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.

Ukrzaliznytsia otrzymała ponad 130 pytań, a także oficjalne prośby o wydłużenie czasu na przygotowanie ofert przetargowych.

– Ponieważ dla JSC Ukrzaliznytsia ważne jest zaangażowanie w to zamówienie jak największej liczby uczestników – wiodących producentów krajowych i światowych – oraz uzyskanie najlepszego taboru w dobrej cenie, postanowiono zapewnić uczestnikom dodatkowy miesiąc na przygotowania – informuje przewoźnik. – Termin składania wniosków upływa 1 grudnia 2021 r.

 

W ramach przetargu spółka planuje zakup 60 pociągów elektrycznych do komunikacji podmiejskiej i 20 pociągów na trasy regionalne. Łączna wartość zamówień to ponad 31,4 mld UAH. Pociągi podmiejskie będą eksploatowane w ramach projektu City Express.

Do przetargu zaproszeni zostali czołowi światowi producenci taboru: Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda, Krukiv Carriage Building Plant i inni.

Współpraca ze zwycięzcą przetargu przewidziana jest na 5 lat. Pociągi dotrą do przewoźnika do 2026 r.

W proces opracowania wymagań technicznych dla pojazdów zaangażowani zostali wiodący międzynarodowi i ukraińscy producenci taboru, specjaliści techniczni UZ oraz eksperci DB Regio.

Przypomnijmy: flota podmiejskich pociągów elektrycznych Ukrzaliznytsia jest zużyta w ponad 90 proc. Odnowienie taboru ma kluczowe znaczenie ze względu na bezpieczeństwo i komfort pasażerów.

Dodaj komentarz