Raport z Polski Wydarzenia

UTK organizuje specjalną edycję “Kolejowej Kropli Krwi”

Urząd Transportu Kolejowego organizuje 4 marca specjalną edycję akcji „Kolejowa Kropla Krwi”. Z uwagi na trwający za wschodnią granicą konflikt zbrojny, zapasy krwi mogą być teraz bardzo potrzebne. Zbiórka odbędzie się w ambulansie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ ustawionym w pobliżu siedziby UTK, przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie, od godz. 9.00.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Krew to bezcenny lek, który nie ma zamiennika, bo dotąd nie wynaleziono jej substytutu. Krwiodawstwo jest więc niezastąpionym systemem leczenia, ale również szlachetną ideą dzielenia się z drugą osobą. To oddawanie cząstki siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Dziś – w obliczu toczących się walk w Ukrainie trzeba pomyśleć o uzupełnieniu krajowych rezerw. Zgodnie z informacjami aktualnymi na 28 lutego centra krwiodawstwa na Ukrainie mają zapewnione odpowiedni zapasy krwi. Narodowe Centrum Krwi informuje, że publiczna służba krwi na bieżąco analizuje zmieniającą się sytuację i dostosowuje działania do aktualnych potrzeb w zakresie leczenia krwią i jej składnikami. Krwią zawsze warto się dzielić.

– Postanowiliśmy w tym roku zorganizować specjalną edycję akcji Kolejowa Kropla Krwi. Do udziału zapraszamy pracowników spółek kolejowych, przedstawicieli całego sektora oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc potrzebującym. Krew jest darem człowieka dla człowieka. Oddając ją ratujemy wiele ludzkich istnień, a dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa – do udziału zachęca Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.