Pasażer Wydarzenia

“Kolejowa Kropla Krwi” – weź udział w akcji i pomóż innym

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do udziału w 4. edycji akcji „Kolejowa Kropla Krwi”. Wydarzenie odbędzie się 18 sierpnia. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiony zostanie w pobliżu siedziby UTK przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie. Aby wziąć udział, należy się zarejestrować. Szczegóły poniżej.

Fot. Shutterstock

Pomimo ogromnego postępu techniki i medycyny – krew nadal jest darem człowieka dla człowieka. Krwi  nie da się wyprodukować, ani zastąpić jej żadną inną substancją. Jedynym źródłem krwi są ludzie zdrowi i wrażliwi na cierpienie i potrzeby innych. Oddając krew ratujemy wiele ludzkich istnień, dlatego dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa.

– Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji. Z powodu epidemii koronawirusa Kolejową Kroplę Krwi przeprowadzimy w tym roku w innej formule, tak by każdy oddający krew czuł się bezpiecznie. Krew będzie zbierana w autokarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Przekazywanie jej potrzebującym jest dowodem ludzkiej solidarności i wrażliwości – przekonuje Ignacy Góra, Prezes UTK. – W 3 edycji akcji zorganizowanej w siedzibie UTK krew oddało prawie 40 krwiodawców. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach zebrano krew, która może uratować życie około 300 osobom –– dodaje.

 

Tegoroczna akcja – wzorem lat poprzednich – zorganizowana będzie we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W związku ze stanem epidemii koronawirusa pobór krwi odbędzie się w tym roku w ambulansie ustawionym w pobliżu siedziby UTK 18 sierpnia od godz. 9.00. Autokar ustawiony będzie na parkingu przy Al. Jerozolimskich 134, niedaleko dworca Warszawa Zachodnia.

– Zapraszamy przedstawicieli sektora kolejowego oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc potrzebującym – dodają organizatorzy. – Chętnych do oddania krwi prosimy o zarejestrowanie się przez interaktywny formularz do 31 lipca.

Dodaj komentarz