Przewozy towarowe

W III kwartale roku Koleje Ukraińskie zwiększyły ruch towarowy

W trzecim kwartale 2020 r. Koleje Ukraińskie (UZ) zwiększyły wolumen przewozu ładunków porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Ruch krajowy wzrósł o 11,3 proc, eksport – o 1,8 proc.

Fot. UZ

Od lipca do września UZ przewiozły prawie 80 mln ton ładunków – o 2,7 mln ton więcej niż w tym samym okresie roku 2019. Wzrósł przewóz materiałów budowlanych, złomu żelaznego, cementu, rud żelaza i manganu.

Wzrost wolumenu ładunków to nie tylko efekt ożywienia krajowej i światowej gospodarki, wstrzymane wcześniej z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19), ale także firmy, która najszybciej i elastycznie reaguje na potrzeby spedytorów.

Obecnie wdrażana nowa polityka taryfowa sprawi, że kolejowe przewozy towarowe będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla szerokiego grona klientów. Firma opracowała już nową technologię transportu towarów pociągami rozkładowymi. Trzy metody obliczania taryfy i ostatecznego kosztu usługi zależeć będą od wielkości ładunku i planowanej odległości. Dzięki temu klienci będą mogli zaplanować koszty i prędkość transportu.

Dodaj komentarz