Aktualności Pasażer

Wakacyjne połączenia Polregio

Powoli zaczynamy sezon wakacyjny. Polacy coraz częściej wyjeżdżają na urlopy. Z tego powodu Polregio na najcieplejszy okres w roku uruchamia dodatkowe pociągi i zwiększa częstotliwość przejazdów na wielu trasach. W tym roku firma uruchamia 107 dodatkowych połączeń dziennie. Na czas trwania wakacji można kupić również specjalne bilety.

polregio połączenia wakacyjne
Fot. Polregio

W ramach wakacji Polregio oferuje różne rodzaje biletów, które można wykorzystać w całym kraju. 

Bilet turystyczny można zakupić w cenie 56,70 zł. Dzięki nim można jeździć pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet ten działa we wszystkich pociągach REGIO oprócz pociągów specjalnych oraz pociągów osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Krakówk Olszanica) i  Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Można wybrać także Mini bilet turystyczne, który kosztuje 46,40 zł. Umożliwia on podróżowanie bez limitu po całej Polsce pociągami Polregio od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. 

Dla większych grup Polregio również ma specjalną ofertę. “Ty i raz, dwa trzy” pozwala na podróż w towarzystwie jednej, dwóch albo trzech osób. Pierwszy bilet kupuje się tak jak zazwyczaj, dla pozostałych osób bilety są tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej. 

Oprócz tego Polregio uruchamia nowe połączenia. Poniżej dokładna rozpiska zwiększonej liczby połączeń z podziałem na województwa.

Województwo podlaskie

Od 3 czerwca do 30 września Polregio uruchomiło 6 par pociągów na trasie Białystok – Waliły. Dodatkowa para pociągów zostanie uruchomiona 15 sierpnia. Ponadto, pociągi Polregio regularnie kursują na trasach BiałystokSuwałki, Siedlce – Czeremcha/HajnówkaBiałystok oraz Białystok – Osowiec (Ełk).

Województwo kujawsko-pomorskie

Można dojechać nad morze z województwa kujawsko-pomorskiego – pociągi kursują całorocznie na trasie Bydgoszcz Główna – Gdynia Główna.

Województwo pomorskie

Od 24 czerwca do 2 sierpnia dostępne jest wakacyjne połączenie na trasie Łeba – Gdynia Główna. Ponadto, w województwie pomorskim kursują również całoroczne pociągi relacji Gdynia Główna – Gdańsk WrzeszczKościerzyna oraz Gdynia Główna – HelGdynia Główna. Na popularnej trasie na Hel w sezonie wakacyjnym uruchomione zostały dwa dodatkowe połączenia tam i z powrotem, relacji Gdynia Główna – HelGdynia Główna.

Województwo świętokrzyskie

W świętokrzyskiem wakacyjny rozkład jazdy działa już od 11 czerwca. Pociągi relacji KielceCzęstochowaKielce oraz CzęstochowaBusko ZdrójCzęstochowa zatrzymują się na stacji Włoszczowa Północ. Wszystkie pociągi z Kielc w kierunku Włoszczowej kończą i rozpoczynają bieg na stacji Włoszczowa Północ. Ponadto od 11 czerwca pociągi w kierunku do Buska-Zdroju i z powrotem kursują bez utrudnień związanych z autobusową komunikacją zastępczą.

Województwo małopolskie

W regionie stale kursują pociągi na trasie: Kraków – Krynica-Zdrój – Kraków. W okresie wakacyjnym pociągi powrócą również na trasę KrakówZakopaneKraków.

Dodaj komentarz