Raport z Polski

Wybrał Koleje Dolnośląskie i wyruszył w podróż. Tofik wrócił już do właścicieli

Koleje Dolnośląskie mają wielu miłośników – nie tylko wśród ludzi. W czwartkowy poranek do jednego z pociągów wsiadł zabłąkany piesek. Na szczęście historia o psie, który jeździł koleją, ma pozytywne zakończenie!

Czworonóg wsiadł dziś na stacji Malczyce do pociągu nr 69555 relacji Wrocław Główny – Głogów chwilę przed godz. 7 rano.

Jadący tym pociągiem naczelnik Dyspozytury KD, Piotr Szajko, sprawdził najpierw razem z drużyną konduktorską czy na pokładzie nie znajduje się właściciel, za którym zwierzak mógł pobiec a gdy nikt taki się nie zgłosił – zaopiekował się nim. Nieznany wtedy jeszcze z imienia pies i historia jego podróży stały się atrakcją poranka w centrali KD, gdy razem z naczelnikiem pojawił się w biurze; na smyczy, za którą posłużył… pasek od torby na laptopa.

– Po obroży widać było, że zwierzak ma dom, więc postanowiliśmy znaleźć sposób żeby do niego wrócił. Alternatywa była bowiem trudna do zaakceptowania – oddanie go właściwym służbom i pewny pobyt w schronisku dla bezdomnych zwierząt do czasu, aż nie zgłosiłby się po niego właściciel – mówi naczelnik Szajko. – Dzięki pomocy naszej koleżanki z Działu Kadr, Magdy Sułkowskiej, która na co dzień mieszka właśnie w Malczycach, udało się dotrzeć do pani weterynarz, która rozpoznała psiaka.

 

Tofik – bo tak wabi się ten pies-podróżnik – rozpoczął więc drugą tego dnia wycieczkę na odcinku Legnica – Malczyce. Tym razem jednak nie naszym pociągiem lecz samochodem, wraz z pracownikiem zespołu rozkładów jazdy, który szczęśliwym zbiegiem okoliczności miał akurat dokonać weryfikacji aktualności wywieszonych na tej stacji tablic.

pies wrócił już pod opiekę swoich właścicieli. Jak się okazało, skorzystał z niedomkniętych drzwi i postanowił na własną rękę pozwiedzać okolicę, z wykorzystaniem transportu kolejowego włącznie. Szczęśliwie „na gigancie” był krótko, a cała przygoda skończyła się bezpiecznym powrotem do domu. Oczywiście, zapraszamy Tofika do kolejnej przejażdżki pociągiem KD, ale tym razem już z opiekunami.

Źródło: Koleje Dolnośląskie