Aktualności

Alstom po raz dziesiąty na indeksach zrównoważonego rozwoju Dow Jones

Dziesiąty rok z rzędu Alstom został włączony do światowych i europejskich indeksów zrównoważonego rozwoju Dow Jones (DJSI), potwierdzając pozycję lidera w zakresie zrównoważonych praktyk biznesowych.

fot. Alstom

Firma osiągnęła ogólny wynik 78 na 100 w ocenie zrównoważonego rozwoju firmy (95 percentyl w 2020 r.). Alstom utrzymał swoją pozycję wśród ponad 7300 ocenianych firm, będąc obecnie w pierwszych 5% najlepiej ocenianych firm w swojej branży. W tym roku Alstom znacznie poprawił swoją ocenę w obszarach kodeksów postępowania, wpływu polityki i sprawozdawczości społecznej.

Jesteśmy dumni, że po raz dziesiąty z rzędu znaleźliśmy się w indeksach DJSI World and Europe. To wyróżnienie świadczy o naszym zaangażowaniu w CSR, która jest podstawą naszej strategii korporacyjnej Alstom in Motion i podkreśla nasze wysiłki na polu zrównoważonego biznesu i zrównoważonej mobilności – powiedziała Cécile Texier, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i CSR w Alstom.

 

Założony w 1999 r. DJSI, w tym Dow Jones Sustainability ™ World Index (DJSI World), był jednym z pierwszych zestawów globalnych indeksów, które śledziły największe i wiodące spółki giełdowe działające na rzecz zrównoważonego rozwoju. Warto zaznaczyć, że DJSI World składa się z korporacyjnych liderów globalnego zrównoważonego rozwoju, określonych przez SAM, wchodzących w skład S&P Global i stanowi 10% największych z 2500 firm z indeksu S&P Global Broad Market Index w oparciu o długoterminowe czynniki ekonomiczne i ESG.

DJSI łączy przejrzystą metodologię indeksu opartą na zasadach S&P DJI z solidnymi danymi z Corporate Sustainability Assessment (CSA) SAM oraz coroczną oceną praktyk przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju. Każdego roku SAM ocenia ponad 7300 firm na całym świecie, a plan na 2020 rok zakłada ocenę ponad 10 000. Ponadto w 2020 r. odnotowano rekordowy 19% wzrost liczby firm aktywnie wypełniających kryterium CSA, na które składa się rygorystyczny kwestionariusz oceniający zarówno dane publiczne, jak i niepubliczne przesłane przez uczestników.

Na początku tego roku metodologia DJSI została zaktualizowana, tak aby zapewnić spełnienie przez indeksy określonych celów. Przyjęte kryteria pozwalają ocenić firmy na podstawie szeregu istotnych finansowo i branżowych wskaźników ESG. DJSI obejmuje również wersje regionalne i krajowe.

Dodaj komentarz