Aktualności Wydarzenia

„Babcia” padła ofiarą grafficiarza

Najstarszy, eksploatowany pociąg Kolei Mazowieckich EN57 nr 038, zwany „babcią” został zdewastowany przez grafficiarza. Podczas działań operacyjnych, funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, udało się ująć sprawcę, który posiadał przy sobie kamerę, którą dokumentował niszczenie pojazdów kolejowych. Historyczny pociąg powrócił już do swoich barw.

Sprawcę dewastacji pociągu, popularnie zwanego “Babcią”, zatrzymała policja. (Fot. KMP Ostrołęka).

9 lutego br. ostrołęccy policjanci otrzymali doniesienie o zniszczeniu składu pociągu pasażerskiego poprzez jego pomalowanie.

– W trakcie policyjnych działań policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego kwadrans przed godziną 3 w nocy zauważyli pojazd na obcych numerach rejestracyjnych, a przy nim mężczyznę. Mundurowi postanowili mu się bardziej „przyjrzeć”. Szybko okazało się, że ich czujność przyniosła oczekiwany efekt. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, co więcej – posiadał ślady farby na swoim ubraniu. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec Płocka. Nie potrafił on w sposób racjonalny wyjaśnić celu swojego przyjazdu do Ostrołęki – informuje Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.